30. Regionalne Warsztaty Folklorystyczne

260

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu organizuje 5 listopada 2022 w swojej siedzibie 30. Regionalne Warsztaty Folklorystyczne. Zapraszamy przedstawicieli zespołów śpiewaczych i tanecznych oraz kapel ludowych i solistów z Południowej Wielkopolski. Zapraszamy również osoby zainteresowane regionalną kulturą ludową i tradycyjną.

Zajęcia i wykłady poprowadzą specjaliści z dziedziny folkloru, muzyki i sztuki ludowej: dr Arleta Nawrocka-Wysocka, etnomuzykolożka z Instytutu Sztuki PAN w Warszawie, Piotr Kulka, kierownik i choreograf Zespołu „Wielkopolanie”, Krzysztof Rospondek, muzyk ludowy, stypendysta Marszałka Woj. Wlkp., kierownik Zespołu z Kociny, a także Anna Gałczyńska, specjalistka ds. dziedzictwa kulturowego CKiS w Kaliszu.  

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/5453368268110880  

W programie warsztatów, które poświęcimy podsumowaniu Biesiady Folkloru Ziemi Kaliskiej 2022, będą zajęcia teoretyczne i praktyczne, filmy oraz konsultacje. Warsztaty to miejsce na spotkanie osób ze środowiska folklorystycznego, rozmowy o działalności zespołów i ich finansowaniu, poszukiwaniach materiałów źródłowych i sposobach korzystania z nich, wymiana informacji i pozyskanie wiedzy o kulturze naszych przodków. Prosimy o zabranie „Śpiewników ludowych” z 2020 roku, a przedstawicieli zespołów o przygotowanie pieśni w nim zawartych. Zachęcamy Państwa licznego do uczestniczenia w Regionalnych Warsztatach Folklorystycznych.   Akredytacja na uczestniczenie w Warsztatach wynosi 100 zł. Należy ją zapłacić: przelewem na konto CKiS (podane w stopce) z dopiskiem Warsztaty Folklorystyczne lub gotówką na miejscu w dniu Warsztatów. Załączoną – wypełnioną i podpisaną – kartę uczestnictwa należy przesłać do piątku 28 października 2022 na adres: Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, ul. Łazienna 6, 62-800 Kalisz lub e-mailem: a.galczynska@ckis.kalisz.pl. Koordynatorem jest Anna Gałczyńska, tel. 62 765-25-45.   Warsztaty odbywają się w ramach zadania Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej 2022 – dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

źródło : https://calisia.pl/30-regionalne-warsztaty-folklorystyczne,59040

Redaktor:

Monika Kaczmarek – Redaktor portalu BiskupiceOloboczne.pl