Strona główna Aktualności Dożynki 2020 w Biskupicach Ołobocznych

Dożynki 2020 w Biskupicach Ołobocznych

Święto plonów znane jest i praktykowane w Polsce już od wczesnych Słowian. W różnych stronach Polski nosi różne nazwy takie jak wyżynkiobrzynkiwieniecwieńcowe czy też okrężne. W tym roku uroczystości dożynkowe były wyjątkowe w naszej wsi. Przez panującą epidemię nie mogliśmy wspólnie i hucznie świętować tego dnia, jednak udało się godnie uczcić to najważniejsze święto rolników.
Obchody zaczęliśmy od mszy świętej dziękczynnej w naszym kościele parafialnym pw. św. Bartłomieja Apostoła. Dziękowaliśmy w niej za pomyślne plony w tym roku i prosiliśmy o dalsze wstawiennictwo. Ksiądz proboszcz Damian Marynowski w kazaniu przypomniał jak ważni dla naszego kraju są rolnicy i jak bardzo potrzebna jest ich żmudna i trudna praca. Następnie udaliśmy się pod pomnik, gdzie w imieniu całej wsi złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze. Podczas całej uroczystości mieliśmy przyjemność gościć posła Tomasza Ławniczaka.

Galeria:

Zalajkuj i udostępnij, żeby więcej osób mogło zobaczyć tę informację

👇

W tym roku uroczystości dożynkowe były wyjątkowe w naszej wsi. 🚜 Przez panującą epidemię nie mogliśmy wspólnie i hucznie…

Opublikowany przez Biskupice Ołoboczne Poniedziałek, 7 września 2020
Nasi partnerzy

Najnowsze

Premiera książki pt. „Skalmierzyce Nowe i Skalmierzyce w okresie międzywojennym 1919-1939”

„Skalmierzyce Nowe i Skalmierzyce w okresie międzywojennym 1919-1939” to pierwsza książka wydana staraniem skalmierzyckiego samorządu. Jak podkreślił w przedmowie  jej autor Jerzy Wojtczak  jest to...

Złote i Diamentowe Gody 2021

W dniach 25 i 26 listopada br. w Skalmierzycach odbyła się uroczystość wręczenia nadanych przez Prezydenta RP Medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie”...

100-lecie Klubu Sportowego Pogoń Nowe Skalmierzyce

Sto to magiczna liczba. Każdy z nas życzyłby sobie takiego wieku, jubilatom śpiewamy więc gromkie sto lat! W przypadku instytucji, firm czy...