Protokół z plenarnego zebrania Towarzystwa Śpiewu „Lutnia” z Biskupic Ołobocznych odbytego w sali gromadzkiej w dniu 19 II 1967r.
Zagajenia dokonał prezes Towarzystwa druh J. Szczukowski witając przybyłych i prezesa okręgu druha Łapczyńskiego, dyrygenta druha Dymały i przybyłych członków Towarzystwa hasłem śpiewaczym „Cześć Pieśni”, po czym odczytał następujący program zebrania.
- Zagajenie i powitanie gości
- Przedstawienie porządku obrad
- Wybór przewodniczącego zebrania i dwóch ławników i sekretarza
- Uczczenie pamięci zmarłych członków Towarzystwa
- Odczytanie protokołu z ostatniego Walnego Zebrania
- Sprawozdanie zarządu : a)prezesa, b)sekretarza, c)skarbnika, c)dyrygenta, e)gospodarza, f)komisji rewizyjnej
- Dyskusja nad sprawozdaniami
- Uzupełnienie zarządu: a)1-go członka i 2 zastępców komisji rewizyjnej, b)Wybór Sądu koleżeńskiego : przewodniczącego, 2 członków i 2 zastępców
- Ustalenie planu działania na rok 1967
- Ustalenie budżetu na 1967 rok
- Wolne głosy
- Zakończenie
Program ten przyjęto bez poprawek
Ad.3 Przewodniczącym Walnego zebrania wybrano prezesa Okręgu druha Łapczyńskieo, ławnikami druha Kwiasowskiego Hipolita i Wasiaka
Ad.4 Druh Łapczyński podziękował za wybór oraz wezwał zebranych do uczczenia pamięci zmarłych członków Towarzystwa minutą ciszy.
Ad.5 Protokół z poprzedniego zebrania Walnego odczytał sekretarz druh Nowacki. Protokół został przyjęty bez zmian.
Ad.6 Druh Łapczyński wyjaśnił zebranym, że dzisiejsze zebranie będzie miało charakter zebrania plenarnego a nie wyborczego, a to ze względu na to, że statut uległ zmianie w myśl której kadencja zarządu trwa 2 lata.
a) Podsumowując działalność Towarzystwa za rok 1966 druh prezes określił dorobek towarzystwa jako duży. W roku tym działalność Towarzystwa była szczególnie ożywiona. Wystawiono sztukę teatralną Aleksandra Fredry pt.” Śluby Panieńskie”. Zorganizowano również wycieczkę po Ziemi Wielkopolskiej dnia 29 VI 1966r.
b) W okresie sprawozdawczym odbyło się 7 zebrań plenarnych, 8 zebrań zarządu i 1 zebranie Walne.
c) Druh skarbnik poinformował zebranych, że saldo z roku 1965 wyniosło 4181,80 zł, a na rok 1966 zamyka się ono stanem 2566,30zł
d) Poinformował że w roku 1966 wyuczono się 3 nowych utworów, wzięto udział w akademii 1-szo majowej organizowanej przez GRN Lewków oraz w akademii zorganizowanej z okazji milenium Polski w Biskupicach.
f) Komisja rewizyjna po zbadaniu działalności Towarzystwa i zarządu nie stwierdziła odchyleń od prawidłowej działalności.
Ad.7 i 8 Powołano Sąd koleżeński w składzie : przewodniczący – Stodolny Bernard, członkowie – Czaja Bronisław i Jan Nowacki, Czempiński Czesław oraz Gierz Teresa
Uzupełnienie Komisji Rewizyjnej członkowie : Kukułka Józef, Mikszak Józef zastępcy : Kwiasowska Irena, Jurczewska Zofia
Ad.9 i 10 Przedstawiony plan działalności i finansowy na rok 1967 został przyjęty bez poprawek.
Ad.11 Druh Łapczyński poinformował zebranych, że dzień 12 czerwca ogłoszony jest dniem pieśni i muzyki. Okręg nasz również będzie organizował imprezy muzyczno-śpiewacze. Dzień ten może i finalnie być uczczony w miejscowościach chórów.
Ad.12 Kończąc zebranie druh Łapczyński pożegnał zebranych hasłem „Cześć Pieśni” dziękując za udział.
Redaktor:
Monika Kaczmarek – Redaktor portalu BiskupiceOloboczne.pl