Wielka Wymiana Zabawek – 13 Lipca ul. Rzemieślnicza w Kaliszu

308

Krakowska Fundacja SIMBIOSIS wraz z kaliskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Edukacyjno-Artystycznych „TeKa” , dzięki kontaktom pozyskanym podczas projektu LigaNGOs, zapraszają na akcję społeczno-charytatywną #SpokójMamy — Wymiana Zabawek i Warsztaty Rękodzieła „Słoiczki Wdzięczności”.Wielka i radosna wymiana zabawek to świetne rozwiązanie problemu, jakim są porozrzucane zabawki Waszych dzieci.

Fundacja SIMBIOSIS lubi czynić dobro i w duchu idei #ZEROWASTE serdecznie zaprasza na WIELKĄ WYMIANĘ ZABAWEK. #SpokójMamy z pałętającymi się zabawkami pod nogami i nadajemy im drugie życie. Natomiast zabawki, które nie zostały wybrane przez dzieci podczas wydarzenia, zbieramy i przekazujemy je do domów dziecka, hospicjów i innych jednostek, gdzie jest taka potrzeba.Podczas wydarzenia organizujemy również warsztat rękodzieła”Słoiczki Wdzięczności”
Ideą warsztatów rękodzieła #zerowaste, czyli tworzenia „Słoiczków Wdzięczności” jest odczuwanie wdzięczności wobec siebie, dla siebie. Buduje to poczucie własnej wartości i czarno na białym możemy zobaczyć, ile tak naprawdę dobrych rzeczy robimy w naszym codziennym życiu.

Jak to się robi? W bardzo prosty sposób! Po całym dniu usiądź i zastanów się, za co dziś jesteś wdzięczna/y? Co dobrego zrobiłaś/eś dla siebie?Dla innych? Z czego jesteś dumna/y? Mogą to być naprawdę proste rzeczy, jak np. posprzątanie swojego biurka lub coś znacznie większego, np. nawiązanie nowej współpracy. Zapisz na karteczce (z datą) za co jesteś wdzięczna/y, złóż ją i wrzuć do słoiczka!Po kilku tygodniach, miesiącach… lub na koniec roku – wysyp karteczkii sam/a będziesz w szoku, ile wdzięczności w sobie masz i po prostu – ile dobra wnosisz do swojego życia!Jest to świetna zabawa, gdzie poprzez doświadczanie uczymy się czegoś bezcennego – poczucia własnej wartości!Pomysłodawczynią warsztatu jest Joanna Kaczmarzyk – mgr ochrony środowiska

Piszą już o nas: https://m.rc.fm/news/kalisz-wymiana-zabawek.html #Wydarzenie odbędzie się 13 lipca w godz. od 16:00 do 18:00 w siedzibie stowarzyszenia „TeKa”, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu, przy ul. Rzemieślniczej 6.

O akcji możesz przeczytać na stronie:
https://www.simbiosis.pl/spokojmamy

źródło : https://latarnikkaliski.pl/wymiana-zabawek/?fbclid=IwAR0QK6_4ByN4qb4fzlDiqyIf-oEG_7JLidDrDnhnNVeLDNU0M4ABtazV1IY