Zbliża się 16. Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski

177

Coroczne letnie spotkania z muzyką klasyczną podczas 16. Festiwalu Muzycznego Południowej Wielkopolski w miejskich plenerach Kalisza rozpoczniemy od występu zespołu kameralnego złożonego z członków Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej, czyli Kwartetu Folusz, który w programie pt. „O Sole Mio” zaprezentuje Państwu wielkie przeboje muzyki operetkowej, filmowej i klasycznej.

Wraz z kwartetem usłyszą Państwo także sopranistkę Katarzynę Wieczorek, która poprowadzi cały koncert.   W repertuarze znajdą się doskonale znane wszystkim melomanom utwory, m.in.: O sole mio, Eine kleine Nachtmusik, Usta milczą, Przetańczyć całą noc i wiele innych.  

15 lipca 2023 r.
Baszta Dorotka, pl. Jana Pawła II w Kaliszu
godz. 18.00  

Katarzyna Wieczorek – sopran,

prowadzenie Kwartet Folusz

Jacek Fabiniak – skrzypce

Beata Dobak – skrzypce

Iwona Gorgol – wiolonczela

Cristian Pitis – altówka  

KWARTET SMYCZKOWY FOLUSZ Powstał w 1999 r. z inicjatywy muzyków – solistów Filharmonii Kaliskiej, by swoimi koncertami uświetniać spotkania kulturalne i okolicznościowe. W jego repertuarze znajdują się zarówno klasyczne dzieła muzyki kameralnej jak i aranżacje muzyki rozrywkowej od baroku do współczesności. Atrakcyjne i interesujące koncerty „na poważnie” i „z przymrużeniem oka” zyskały już uznanie słuchaczy zarówno w kraju i za granicą – w Niemczech i na Ukrainie. Kwartet na stałe współpracuje z sopranistką Katarzyną Wieczorek. Wspólne koncerty przypominają słuchaczom popularne arie operowe i operetkowe, jak Carmen G.Bizeta, Usta milczą, dusza śpiewa F. Lehara, czy też piosenki z repertuaru Hanki Ordonówny – Miłość Ci wszystko wybaczy, Na pierwszy znak. Spotkania kwartetu z melomanami są więc swoistą ucztą duchową z muzyką najciekawszych kompozytorów i jednocześnie dobrą zabawą.  

Koncert odbędzie się na placu przed Basztą Dorotką. W razie niepogody wydarzenie może zostać przeniesione do sali koncertowej w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Henryka Melcera.  

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach 16. Festiwalu Muzycznego Południowej Wielkopolski jest wolny. 

źródło : https://calisia.pl/przed-nami-16-festiwal-muzyczny-poludniowej-wielkopolski,62896