Kolejna udana akcja poboru krwi.

192

15 kwietnia br. miała miejsce 102. akcja poboru krwi, którą nowoskalmierzycki klub HDK zorganizował w hali miejskiego stadionu. Tym razem chętnych do podzielenia się życiodajnym lekiem zgłosiło się 70 (w tym 18 pań, 3 osoby po raz pierwszy). Po badaniach przeprowadzonych przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu pełną krew oddało 57 osób, co przełożyło się na 25.650 litrów, natomiast 7 osób podzieliło się osoczem dając kolejnych 4.200 litra.

Przedsięwzięcie było również okazją do uhonorowania trzech członków klubu:

  • Agnieszka Kaszuba otrzymała Odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi III stopnia po oddanych 5 litrach krwi a także II stopnia po 10 litrach oddanej krwi;
  • Alicja Kąkol otrzymała Odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi II stopnia po 10 litrach;
  • Adam Mosur otrzymał Odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi III stopnia po 6 litrach oddanej krwi oraz II stopnia po 12 litrach.

Akcja tradycyjnie odbyła się dzięki hojności i otwartości serc sponsorów. Główną nagrodę – rower wylosował mieszkaniec Franklinowa, natomiast każdy krwiodawca otrzymał upominek, a poza tym mógł liczyć na ciepły posiłek i słodkości – podsumował prezes Henryk Olejnik.

Kolejna akcja odbędzie się 10 czerwca br., na którą w imieniu prezesa i klubu HDK w Nowych Skalmierzycach serdecznie zapraszamy.

Dariusz Smułka

źródło : https://noweskalmierzyce.pl/pl/news/kolejna-udana-akcja-poboru-krwi