W niedzielę odbędzie się spacer ornitologiczny w Lewkowie

178

W niedzielę, 16 kwietnia w parku wokół Pałacu Lipskich w Lewkowie odbędzie się kolejny – piąty już – spacer przyrodniczy. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12.00.

6-hektarowy park otaczający pałac liczy ponad 800 drzew, które są miejscem żerowania i życia dla wielu gatunków ptaków. Każdy spacer pozwala odkryć zupełnie inne zwierzęta występujące na tym obszarze.

– Podczas marcowego spaceru uczestnicy spaceru zaobserwowali aż 14 gatunków ptaków. Widziano grzywacze, zięby, sikorki bogatki, szpaki, kowaliki , wróble, ale także dzięcioły czarne, dzięcioły średnie i kosy. Jak podkreśla Paweł T. Dolata to właśnie dzięcioł czarny jest uznawany za wskaźnik naturalności polskich lasów, gdyż występuje w lasach z udziałem dojrzałych drzew – mówi dyrektor Muzeum w Lewkowie Sylwia Nowicka.

Niedzielny spacer ornitologiczno-przyrodniczy po parku z przewodnikiem potrwa około godzinę, a koszt uczestnictwa w nim to 10 złotych od osoby. Po zakończonym spacerze przy kawie i herbacie jest pogadanka o zaobserwowanych zwierzętach i oglądanie zdjęć.

Muzeum w Lewkowie ma w planach wydanie przyrodniczego przewodnika po lewkowskim parku wraz z bogatą dokumentacją fotograficzną oraz planowane jest także stworzenie ścieżki edukacyjnej w parku z opisem poszczególnych drzew i kodami QR.

źródło : https://www.twojostrow.pl/w-niedziele-odbedzie-sie-spacer-ornitologiczny/id-53460?fbclid=IwAR1gPxZson2tjkYdEcs9WPzuGYegN68lfpByDj-sfmdaVfDXLQwQHRu5RL0