Nowy plac zabaw w Głóskach – Gmina Nowe Skalmierzyce.

327

W ostatnich latach Głóski doczekały się kilku znaczących inwestycji. To zrealizowana w roku 2020 droga powiatowa wraz z ciągiem pieszo-rowerowym biegnąca przez wieś aż do Kotowiecka (2700 m), na którą samorząd Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce wyasygnował 600 tys. zł oraz realizowana etapami w latach 2021-2022 droga gminna relacji Głóski – Trkusów (1000 m).

Kolejnym przedsięwzięciem cieszącym zwłaszcza najmłodsze pokolenie mieszkańców jest plac zabaw wraz z siłownią zewnętrzną, który powstał na terenie przy świetlicy wiejskiej. Uroczystość jej oficjalnego otwarcia mieszkańcy pod przewodnictwem sołtysa Zdzisława Ciesiółki przygotowali w dniu 11 czerwca br. Wspólnie z nimi świętowali również Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak, który wraz z dziećmi dokonał przecięcia wstęgi oraz ks. dr Jarosław Materliński, który pobłogosławił zgromadzonym, by plac służył do aktywnego spędzania czasu i bezpiecznej zabawy przez długie lata.

Urządzenia, w które wyposażono plac to: zestaw zabawowy, huśtawka podwójna, huśtawka – ważka, bujak, karuzela, piaskownica z plandeką oraz elementy siłowni: biegacz, narciarz, motyl na słupie, orbitrek, wyciąg górny + wyciskanie. Do tego dochodzą ławki z oparciem oraz kosze na śmieci.

Koszt zadania wyniósł 72.914 złotych, z czego 50.000 zł to kwota pozyskana przez Gminę z Urzędu Marszałkowskiego w ramach programu „Pięknieje Wielkopolska Wieś” (wydatki poniesione w roku 2021). Dodatkowo inwestycja została ogrodzona – mówi burmistrz. Wydatki na to zadanie – 9 550 zł –  pochodziły zarówno ze środków gminy, jak i sołectwa, natomiast montażu dokonali pracownicy gospodarczy zatrudnieni w Urzędzie.

Po części oficjalnej spotkanie przybrało charakter pikniku. Dzieci ochoczo zabrały się do testowania nowych urządzeń, a następnie brały udział w przygotowanych dla nich zabawach. Na wszystkich czekał zaś poczęstunek, najpierw stół pełen słodkości, a później kiełbaski z grilla.

Autor: Magdalena Kąpielska, portal noweskalmierzyce.pl

Lejący się z nieba żar nie przeszkodził ani dużym, ani tym bardziej małym mieszkańcom Głósek w świętowaniu oddania do użytku nowego placu zabaw wraz z siłownią zewnętrzną. Inwestycja, którą zlokalizowaliśmy przy świetlicy została przez nas również ogrodzona, a większość środków na zadanie jak zwykle pozyskaliśmy z zewnątrz – tym razem to kwota 50 tys. zł z programu Urzędu Marszałkowskiego pn. „Pięknieje Wielkopolska Wieś”. – Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.