Koncert „Kolęda Franciszkańska” upamiętni 800-letnią tradycję stawiania szopek bożonarodzeniowych

218

7 stycznia 2024 r. w Klasztorze O. Franciszkanów w Kaliszu odbędzie się wyjątkowy koncert „Kolęda Franciszkańska”. To niezwykłe wydarzenie muzyczne ma na celu uświetnienie 800-lecia pierwszej szopki świętego Franciszka w Grecio.

W programie wieczoru znajdą się nie tylko wzruszające kolędy włoskie, polskie i międzynarodowe, ale także majestatyczne „Concerto Grosso na Boże Narodzenie” A. Corelliego oraz emocjonująca „Zima” A. Vivaldiego. To niepowtarzalna podróż przez czas i dźwięki, które przeniosą nas do magicznego świata Świąt Bożego Narodzenia.

Na scenie pojawią się wybitni artyści, którzy zapewnią niezapomniane przeżycia muzyczne. Sopran Iwony Kowalkowskiej, skrzypce Mariusza Monczaka oraz Kwintet Smyczkowy Ensemble Viadrina stworzą niepowtarzalną atmosferę, a Mateusz Ziętek na organach dostarczy dodatkowego wymiaru dźwiękom.

W koncercie udział wezmą również kaliskie chóry: Kaliski Chór Nauczycielski pod dyrekcją Małgorzaty Błaszczyk oraz Chór Diecezjalnego Studium Organistowskiego pod dyrekcją Krzysztofa Niegowskiego i Hanny Ploty. To wyjątkowa okazja, aby w jednym miejscu zgromadzić utalentowanych artystów i chóry, tworząc niepowtarzalny kolędowy krajobraz.

Ponadto, podczas koncertu odbędzie się światowa premiera „Polskiego Betlejem” autorstwa Krzysztofa Niegowskiego. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Kalisza, Krystiana Kinastowskiego.

Wstęp na koncert jest wolny! 

źródło : https://calisia.pl/koncert-koleda-franciszkanska-upamietni-800-letnia-tradycje-stawiania-szopek-bozonarodzeniowych,65378