Estrada Folkloru 2023 w czterech miejscowościach!

237

Estrada Folkloru w 2023 roku odwiedzi cztery miejscowości. Regionalne zespoły folklorystyczne i śpiewacze, a także goście z zagranicy – zatańczą i zaśpiewają na scenach plenerowych w Moszczance i Skrzebowej, w Żegocinie, w Kuklinowie oraz w Choczu.

Estrada Folkloru 2023

Pierwsza z tegorocznych Estrad Folkloru odbędzie się w Moszczance i Skrzebowej koło Raszkowa. Będziemy się bawić przy sporej dawce folkloru w wykonaniu regionalnych artystów z zespołów tanecznych, śpiewaczych oraz kapel ludowych, a także gości ze Słowacji i z Ukrainy.

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu oraz Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa zapraszają do udziału w Estradzie Folkloru 2023 w Moszczance i Skrzebowej k. Raszkowa w niedzielę 25 czerwca 2023 roku od godz. 14:30 do ok. 19:00 (boiska sportowe w Skrzebowej, powiat ostrowski). W Estradzie Folkloru wezmą udział zespoły z Południowej Wielkopolski: śpiewacze „Biadkowianki”, „Kalina” z Nowej Wsi, „Koźminiacy”, folklorystyczny „Liskowianie”, taneczne „Głogowianie” i „Swojacy” (gospodarze) oraz kapele ludowe „Brzeziny”, „Furmany” i „Furmanki” oraz „Swojacy”. Będą miały również miejsce targi sztuki ludowej (słomkarstwo i bibułkarstwo, hafciarstwo i koronkarstwo, ozdoby z papieru). Estrada Folkloru odbywa się w ramach XIII Swojskich Spotkań z Folklorem, w których wezmą także udział goście z zagranicy: Zespół Folklorystyczny „Juranek” ze Słowacji i Zespół Tańca Ludowego „Svitanok” z Ukrainy. Wśród innych działań także: V Zlot Pojazdów Zabytkowych, EtnoMuzeum i wystawa w Starej Oborze, atrakcje dla dzieci oraz loteria fantowa.

Estrada Folkloru to najważniejsze spotkanie z kulturą tradycyjną Południowej Wielkopolski. Plakat Estrad Folkloru 2023 zaprojektował Krzysztof Rospondek. Scenografię przygotował Tomasz Sadło z CKiS w Kalisza.

25 czerwca / 14:30

Moszczanka i Skrzebowa / w ramach Swojskich Spotkań z Folklorem

gmina Raszków

boiska sportowe

1 lipca / 16:00

Żegocin / w ramach XXIV Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych

gmina Czermin

plac przy Ośrodku Kultury

6 sierpnia / 14:00

Kuklinów

gmina Kobylin

sala wiejska

26 sierpnia / 16:00

Chocz / w ramach Dożynek Parafialno-Gminnych

powiat pleszewski

plac przy szkole


Organizator: Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu

Facebook.com/CentrumKulturyiSztukiwKaliszu/ Facebook.com/FolklorpołudniowejWielkopolski

Współorganizatorzy:

Stowarzyszenie Współpracy i Rozwoju Wsi Moszczanka i Skrzebowa,

Ośrodek Kultury w Żegocinie i Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Potarzycy,

Stowarzyszenie „kuKLINów”,

Gminny Ośrodek Kultury w Choczu

źródło : https://calisia.pl/estrada-folkloru-2023-w-czterech-miejscowosciach,62673