Weekendowe szkicowanie w Ostrowie Wlkp

188

Spotykamy się w całej Polsce (i nie tylko), żeby szkicować w przestrzeni miejskiej, na żywo i w dobrym towarzystwie. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy lubią rysować i mają ochotę miło spędzić czas. Udział w spotkaniu jest jak zawsze darmowy. Tym razem będziemy szkicować w Ostrowie Wielkopolskim.

SOBOTA

11:30 – spotykamy się przed wejściem do Muzeum Miasta Ostrowa i szkicujemy Rynek i okolice.
14:00 – ponowne spotkanie przed Muzeum i wspólne zdjęcie.
14:15 – 16:00 przerwa obiadowo-kawowa.
16:15 – spotykamy się przed konkatedrą pw. św. Stanisława i tam szukamy tematów do szkicowania.
18:00 – wspólne zdjęcie przy kościele.
18:30 – ?? – integracja w jednym z ostrowskich lokali.

Bierzemy pod uwagę Starą Przepompownię, bo tam też jest co rysować. Możemy wtedy podzielić się wrażeniami ze spotkania, pooglądać szkicowniki innych uczestników i porozmawiać o ulubionych przyborach malarskich i rysunkowych.

NIEDZIELA

10:30 – spotykamy się w Muzeum Miasta Ostrowa, zwiedzamy i szkicujemy ekspozycję.
13:00 – zbiórka na wspólne zdjęcie i oglądanie szkiców.
13:30 – 17:00 – szkicujemy co nam wpadnie w oko lub idziemy coś zjeść.

Jedno nie wyklucza drugiego, jeśli znajdzie się restauracja z widokiem. Można dołączyć do nas w dowolnym momencie.

Jeśli jesteście osobami, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rysowaniem również serdecznie zapraszamy!
Weźcie ze sobą szkicowniki oraz ulubione przybory do szkicowania i dołączcie do nas w sobotę 29 marca lub w niedzielę 30 marca. Jeśli nie zdążycie na miejsce zbiórki dzwońcie lub piszcie na numer +48 514 062 517. Damy znać gdzie nas szukać.

KIM JESTEŚMY? Jesteśmy grupą promującą szkicowanie w przestrzeni miejskiej, zrzeszającą miłośników rysunku na każdym poziomie zaawansowania. Urban Sketchers to oddolna inicjatywa, która jest realizowana na całym świecie, a jej kolebką jest Seattle.
CO ROBIMY? Szkicujemy otaczający nas świat wszelkimi dostępnymi technikami, opierając się na bezpośredniej obserwacji i doświadczeniu bycia w danym miejscu. Publikujemy nasze prace w internecie i wspieramy się w twórczym rozwoju, tworząc jedyną w swoim rodzaju międzynarodową społeczność.
DLA KOGO? Nasze spotkania rysunkowe są dla każdego, niezależnie od wieku, poglądów i umiejętności – wystarczy jedynie lubić rysować (lub malować). Chcemy pokazywać świat widziany naszymi oczami przez każdy kolejny rysunek, który tworzymy.Nasza strona https://uskpoland.pl

źródło : https://www.facebook.com/events/173528005604645?ref=newsfeed