Korepetycje dla maturzystów na Akademii Kaliskiej

218

W związku z uruchomieniem od nowego roku akademickiego kierunku lekarskiego na Akademii Kaliskiej uczelnia w porozumieniu z Urzędem Miasta zdecydowała się na zorganizowanie cyklu korepetycji dla tegorocznych maturzystów. Kursy będą prowadzone z biologii, chemii i matematyki.

UM Kalisz

Kursy będą prowadzili wykładowcy Akademii Kaliskiej – Rekrutacja na wydział lekarski ma charakter centralny. Studenci zgłaszają ofertę studiowania w kilku albo kilkunastu uczelniach. Chcielibyśmy, aby jak najwięcej studentów z Kalisza i okolic studiowała u nas. Jak pokazują dane, ponad 60 procent młodzieży zostaje tam, gdzie studiuje. Niedobór kadr medycznych jest odczuwalny w Kaliszu i Wielkopolsce – w aglomeracji kalisko-ostrowskiej na 1000 mieszkańców przypada 0,87 lekarza. My jako uczelnia wyższa, która odpowiada na zapotrzebowanie społeczne okolicznych miast, wsi i Kalisza, czujemy się w obowiązku, aby te luki zakopywać – mówi rektor Akademii Kaliskiej prof. Andrzej Wojtyła.

Zajęcia – 3 godziny lekcyjne z danego przedmiotu – odbywać się będą na terenie kampusu Akademii Kaliskiej przy ul. Poznańskiej w weekendy – w soboty maturzyści będą powtarzać zagadnienia z matematyki i chemii, a w niedziele z biologii. Pierwszy kurs odbędzie się 25 lutego.

Warunkiem uczestnictwa jest złożenie deklaracji (wzór w załączniku) od 14 do 20 lutego w swojej szkole lub bezpośrednio w Wydziale Edukacji przy ul. Jasnej 2.

Zajęcia są bezpłatne

Załączniki:

Serdeczni zapraszamy tegorocznych maturzystów, którzy wybierają się na ten kierunek, wasza przyszłość jest w waszych rękach.

źródło : https://calisia.pl/korepetycje-dla-maturzystow-na-akademii-kaliskiej,60875