Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce po raz jedenasty wśród 100 najlepszych polskich samorządów

231

Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce powraca do grona stu najlepszych polskich samorządów zajmując 94. pozycję w osiemnastej edycji Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich (w 2020 roku Nowe Skalmierzyce osiągnęły 83. miejsce, a w 2021 – 124).

Jak wspominają organizatorzy Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce. Od 18 lat redakcja „Rzeczpospolitej” ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój. Źródłem danych podlegających ocenie są informacje udostępniane przez Główny Urząd Statystyczny, Ministerstwo Finansów oraz informacje podawane w specjalnej ankiecie. W skład kapituły wchodzą przedstawiciele organizacji samorządowych, organizacji pozarządowych, władz publicznych oraz przedstawiciele redakcji „Rzeczpospolitej”, a przewodniczy jej były premier RP prof. Jerzy Buzek.

W kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich, których było ocenianych w sumie 881, z regionu południowej Wielkopolski wyżej od Nowych Skalmierzyc sklasyfikowano Jarocin (6. miejsce), Pleszew (14. miejsce), Ostrów Wielkopolski (84. miejsce), natomiast na dalszych pozycjach uplasowały się gminy: Krotoszyn (129. miejsce), Ostrzeszów (340. miejsce), Raszków (404. miejsce), Mikstat (585. miejsce) i Odolanów (655. miejsce).

Dariusz Smułka

Źródło : https://noweskalmierzyce.pl/pl/news/gmina-i-miasto-nowe-skalmierzyce-po-raz-jedenasty-wsrod-100-najlepszych-polskich-samorzadow