Konkurs „Nasz Zabytek” – zgłoś historyczne miejsce, które twoim zdaniem zasługuje na odnowę.

608

8 sierpnia ruszyła kolejna edycja konkursu „Nasz Zabytek” organizowanego przez Fundację Most the Most. Tym razem do udziału w konkursie zapraszamy mieszkańców Małopolski, Wielkopolski i Śląska.

Trzy nowe zabytkowe budynki (po jednym w każdym województwie) otrzymają dotację na rewaloryzację i szansę na nowe życie. Nabór zgłoszeń potrwa cztery tygodnie do 5 września 2022 r.

W konkursie może wziąć udział każdy (osoba fizyczna), kto chce zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności i regionu. Jak to zrobić? Znajdź zabytek w okolicy, który jest dla Ciebie ważny i wart nadania mu nowej funkcji społecznej.

Sprawdź czy miejsce, które chcesz zgłosić to na pewno zabytek nieruchomy wpisany do rejestru zabytków, wojewódzkiej lub gminnej ewidencji zabytków i czy jest własnością jednostki publicznej (należy np. do jednostek samorządu terytorialnego, Skarbu Państwa). Zrób zdjęcie zabytku. Wypełnij i prześlij elektroniczny formularz zgłoszeniowy. Kliknij w link: https://bit.ly/3Q74iDN

Ważne! Im więcej zgłoszeń na zabytek tym większe szanse na jego zwycięstwo. Zachęć do udziału w konkursie swoich sąsiadów, znajomych i bliskich!

Więcej informacji o konkursie znajdziesz tutaj: https://bit.ly/3QxbatT

Źródło : https://www.facebook.com/MOSTtheMOST

Redaktor:

Monika Kaczmarek – Redaktor portalu BiskupiceOloboczne.pl oraz max-dywanik.pl