Nasz Proboszcz poprowadzi Mszę Świętą w Łagiewnikach- transmisja w TVP1 o godz. 7:00 w Niedzielę 31 lipca.

1463

Miło nam poinformować , że Proboszcz naszej parafii w Biskupicach Ołobocznych, Ksiądz Grzegorz Mączka przed rozpoczęciem posługi w naszym kościele będzie miał zaszczyt poprowadzić Mszę Świętą transmitowaną w najbliższą niedziele 31 lipca o godz. 7:00 z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach na kanale TVP1 Polskiej Telewizji. Zapraszamy wszystkich na to wyjątkowe wydarzenie, mamy nadzieję, że transmisja przybliży Państwu sylwetkę Księdza Grzegorza.

Ks. Grzegorz Mączka – Proboszcz parafii Św. Apostoła Bartłomieja w Biskupicach Ołobocznych

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach

Historia sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach jest ściśle związana z postacią św. Siostry Faustyny Kowalskiej (1905–1938) ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, przez którą Chrystus przekazał Kościołowi i światu wielkie orędzie o Bożym miłosierdziu. W łagiewnickim klasztorze Siostra Faustyna spędziła kilka lat swego życia i w nim zmarła. Dlatego w tym miejscu zostało niejako zdeponowane orędzie Miłosierdzia, które przekazał jej Jezus i które na Jego polecenie zapisała w „Dzienniczku”.

Łagiewnickie Sanktuarium tętni życiem duchowym i apostolskim. Jest nie tylko miejscem wielu objawień (ponad 280), jakie tutaj miała św. Siostra Faustyna, ale i cudów, o czym świadczą choćby wota w kaplicy czy tysiące listów złożonych w klasztornym archiwum. Przed łaskami słynącym obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny modlą się pielgrzymi ze wszystkich kontynentów, a ci, którzy fizycznie nie mogą przybyć do tego świętego miejsca, korzystają z transmisji radiowych, telewizyjnych i on-line na stronie: faustyna.pl. Do tego miejsca można odnieść słowa, które Bóg powiedział do Mojżesza: Zdejm sandały, bo ziemia, na której stoisz – święta jest.

Źródło : https://www.sanktuarium.faustyna.pl/historia-sanktuarium/

Redaktor:

Monika Kaczmarek – Redaktor portalu BiskupiceOloboczne.pl oraz max-dywanik.pl

Mateusz Wojciechowski – www.mateuszwojciechowski.pl