Uwaga!! Ostrowska Policja zapowiada wzmożone kontrole na trasie Ostrów Wlkp – Kalisz!

713

W związku z tym, że wielu z kierowców, szczególnie w okresie wakacyjnym nie stosuje się do przepisów prawa o ruchu drogowym ostrowscy policjanci zapowiadają wzmożone działania na jednej z głównych tras w powiecie ostrowskim.

Obszarem wzmożonych kontroli zostanie objęta trasa na odcinku Ostrów Wlkp – Kalisz w szczególności odcinek Czekanów- Fabianów, ze względu na częste kolizje i wypadki na tym odcinku drogi.

– „W najbliższym czasie ostrowska policja m. in. w miejscowości Czekanów będzie prowadzić wzmożone działania mające na celu wyeliminowanie wykroczeń oraz przestępstw popełnianych przez kierujących. Kierowcy mogą spodziewać się licznych patroli również na trasie Ostrów Wlkp. – Kalisz, gdzie przy wykorzystaniu kamery wideo będą rejestrowane sytuacje, w których łamane jest prawo” – informują ostrowscy policjanci.

źródło : https://www.twojostrow.pl/kierowcy-noga-z-gazu-rozpoczyna-sie-akcja-ostrowskiej-policji/id-45159

https://www.twojens.pl/2022/06/27/uwaga-bedzie-wiecej-patroli-policji-na-trasie-ostrow-kalisz/

źródło : https://www.twojostrow.pl/kierowcy-noga-z-gazu-rozpoczyna-sie-akcja-ostrowskiej-policji/id-45159

Przestrzegamy i apelujemy o rozsądek podczas poruszania się pojazdem , wiemy że warunki pogodowe sprzyjają chęci wciśnięcia pedału gazu, ale jak wszyscy wiemy 5 minut różnicy w czasie przejazdu nie spowoduje, że uratujemy sytuacje , a wręcz przeciwnie możemy narazić siebie na wysoki mandat, lub co gorsza doprowadzić do sytuacji niebezpiecznej na drodze.

Poniżej przypominamy taryfikator kar pieniężnych za przekroczenie prędkości :

  • do 10 km/h – 50zł
  • od 11 do 15 km/h – 100zł
  • od 16 do 20 km/h – 200zł
  • od 21 do 25 km/h – 300zł
  • od 26 do 30 km/h – 400zł
  • od 31 do 40 km/h – 800zł
  • od 41 do 50 km/h – 1000zł
  • od 51 do 60 km/h – 1500zł
  • od 61 do 70 km/h – 2000zł
  • o ponad 70 km/h – 2500zł

Jeżeli widzicie nagminne łamanie przepisów, bądź czujecie zagrożenie na danym odcinku drogi możecie skorzystać z Mapy Zagrożeń dostępnej na stronie Policji pod linkiem: https://policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html można zgłaszać tam nie tylko informacje o naruszaniu przepisów ruchu drogowego, ale również np akty śmiecenia, bądź niebezpieczeństwo związane ze złym stanem nawierzchni drogi w postaci wyrwy-ubytku. Policja w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia ma obowiązek zweryfikować dane zgłoszenie.

Redaktor:

Monika Kaczmarek – Redaktor portalu BiskupiceOloboczne.pl oraz max-dywanik.pl

Mateusz Wojciechowski – www.mateuszwojciechowski.pl