Przed nami 45. święto muzyki dawnej Schola Cantorum

101

45. edycji Schola Cantorum Międzynarodowego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej im. Tadeusza Krokosa. Do zmagań o m.in. Harfy Eola przystąpi w tym roku 16 zespołów.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja wydarzenia, potrwa od 26 do 30 czerwca. Festiwal rozpocznie tradycyjny koncert inauguracyjny, który odbędzie się w kaliskiej katedrze, w czwartek, 27 czerwca, o godzinie 19.30. Przesłuchania konkursowe zaplanowane zostały na czwartek i piątek (27 i 28 czerwca) w Państwowej Szkole Muzycznej, przy placu Jana Pawła II. Na tej samej scenie odbędzie się koncert specjalny. Podobnie jak w latach ubiegłych nie zabraknie wernisażu wystawy laureatów 29. konkursu „Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną” (siedziba WPA UAM w Kaliszu). – W tegorocznym, jubileuszowym festiwalu bierze udział 16 zespołów w różnych kategoriach – mówi Małgorzata Jackowska, Wiceprezes Kaliskiego Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Schola Cantorum, organizatora wydarzenia. – Zespoły ubiegają się o Grand Prix, złote, srebrne i brązowe Harfy Eola, Harfę Bursztynową, a także tytuł ambasadora festiwalu.

Laureatów tegorocznej edycji wydarzenia poznamy podczas koncertu galowego, w sobotę, 29 czerwca, w Auli im. prof. Jerzego Rubińskiego, przy Nowym Świecie 28-30. Wstęp na wszystkie koncerty zaplanowane w ramach festiwalu jest wolny. 

źródło : https://calisia.pl/przed-nami-45-swieto-muzyki-dawnej-schola-cantorum,67644