Estrada Folkloru 2024

35

W sobotę, 29 czerwca 2024 r. o godz. 17:00, pierwsza Estrada Folkloru 2024 zaprezentuje Nam zespoły ludowe z Południowej Wielkopolski oraz z Łotwy, z Macedonii, z Rumunii i z Ukrainy w ramach 25. Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych.

Pierwsza Estrada Folkloru 2024 zaprezentuje Nam zespoły ludowe z Południowej Wielkopolski oraz z Łotwy, Macedonii, Rumunii i z Ukrainy.

W ramach 25. Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych z polskich grup zaprezentują się „Bazuny” z Żukowa na Kaszubach, a także regionalne zespoły z Południowej Wielkopolski: śpiewacze „Koźminiacy” z powiatu kaliskiego, „Łąkocanie” spod Ostrowa Wielkopolskiego. A także grupy takie jak: „Kalina” z Nowej Wsi i „Lutogniewiacy” z powiatu krotoszyńskiego, śpiewak Lech Owczarek z Doruchowa, taneczne „Snutki” z Potarzycy i Kapela dudziarska „Snutki” oraz gospodarze Kapela Ludowa z Żegocina i mali „Żegocinianie”.

Będzie można zobaczyć tradycyjne tańce i stroje ludowe z kilku regionów Europy. Odbędzie się także wiele atrakcyjnych wydarzeń m. in. warsztaty czy targi sztuki ludowej – regionalne hafty, tradycyjne ozdoby z papieru, rzeźba ludowa i wyroby z wikliny. Uczestnicy będą mieć możliwość spróbować „włościańskich smaków” czyli lokalnych potraw. Będzie miał miejsce „speed wood carving”(pokaz rzeźbienia piłą spalinową) a także wystawa postaci z bajek rzeźbionych w drewnie. Na chętnych  czeka również konkurs na Miss Festiwalu, czy konkurs na utwór ludowy a cappella. Na zakończenie  biesiady zaplanowano wspólne muzykowanie wszystkich kapel.

źródło : https://calisia.pl/estrada-folkloru-2024-w-zegocinie-juz-niedlugo,67661