Pielgrzymka do Sadowia już 18 maja.

123

W przyszłą sobotę, 18 maja odbędzie się piesza pielgrzymka do Sadowia. Ostrowianie już po raz dziewiąty udadzą się w drogę do Klasztoru Ojców Pasjonistów.

Do udziału w tradycyjnej, inaugurującej sezon, pielgrzymce zapraszają wspólnie Grupa Zielona i Grupa Brązowa Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej na Jasną Górę. Pątnicy wyruszą o godzinie 10.00 sprzed ostrowskiego ratusza. Trasa prowadzić będzie ulicami Gimnazjalną, Wysocką i Klasztorną, a następnie przez Wysocko Wielkie i Smardowskie Olendry do Parafii Chrystusa Króla w Sadowiu.

Po dotarciu do celu zaplanowano Drogę Krzyżową na tamtejszej Golgocie. Natomiast w klasztorze odprawiona zostanie dla pielgrzymów specjalna Msza Święta. Powrót do Ostrowa we własnym zakresie. Zapisy uczestników prowadzone są w biurach parafialnych Konkatedry i kościoła św. Antoniego w Ostrowie. To jedna z trzech głównych pielgrzymek podejmowanych w ciągu roku przez ostrowskie grupy. W sierpniu wyruszają one na Jasną Górę, a we wrześniu do Kotłowa.

źródło : https://kurierostrowski.pl/2024/05/12/zaproszenie-na-pielgrzymke-do-sadowia-3/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR1hMDKObQoXzI6O1qLbK17Zd37x44Q1ATiUIq2lD5NtixEriteHrKmd_cg_aem_AcdOQA_3NkTj-cU81mRk4mndhu6tNak3ipdh7EBJX9w2cg2_4jAhPpIrbHiPhp3Q-9kRSMrcoYzKknjIGDHsqP6T