Estrada Folkloru 2023 w Kuklinowie

216

Na trzeciej Estradzie Folkloru zagrają, zaśpiewają i zatańczą zespoły i kapele ludowe z Południowej Wielkopolski. Wśród atrakcji także targi sztuki ludowej z haftami, koronkami i plecionkami ze słomki.

Zespół Folklorystyczny SNUTKI Potarzyca

Estrada Folkloru 2023

niedziela 6 sierpnia 2023 / godz. 14:00

KUKLINÓW koło Krotoszyna

Gmina Kobylin

plac przy Sali wiejskiej

Estrada Folkloru to przede wszystkim spotkanie z kulturą ludową subregionu Kaliskie. Na kuklinowskiej scenie wystąpią regionalne zespoły z Południowej Wielkopolski: gospodarze „Łagiewniczanie”, śpiewacze „Kobierzanki” „Lutogniewiacy” z powiatu krotoszyńskiego, „Łąkocanie” oraz Zespół i Kapela z Kociny z ostrowskiego, „Brzezinianki” i „Cekowianki” z kaliskiego, „Doruchowianie” i solista Lech Owczarek z Doruchowa z ostrzeszowskiego, a także Zespół Śpiewaczy „Dąbrowianki” oraz Zespół Folklorystyczny i Kapele „Snutki” z Potarzycy z jarocińskiego. Będą miały miejsce targi sztuki ludowej z regionalnymi haftami – snutką golińską, koronkami, w tym frywolitką, bibułkarstwem i wyrobami z plecionej słomki. Na artystów czekają upominki – lalki w strojach ludowych wykonane przez uczniów miejscowej szkoły. Przed nami niedziela w dobrym towarzystwie. Estrada Folkloru to najważniejsze spotkanie z kulturą tradycyjną Południowej Wielkopolski.

Dlaczego warto przyjechać na niedzielną Estradę Folkloru do Kuklinowa?

  • żeby wyrwać się z domu i spędzić niedzielne popołudnie na łonie natury, w pięknie położonej wsi,
  • żeby spotkać się z wesołymi i artystycznie zakręconymi ludźmi, których pasją jest folklor,
  • żeby zobaczyć tradycyjne tańce i stroje z różnych regionów Polski,
  • żeby obejrzeć i usłyszeć nasze regionalne zespoły – oryginalne tańce wielkopolskie, pieśni ludowe, których nie usłyszymy w radio i telewizji, a także bogactwo autentycznych strojów ludowych,
  • żeby podziwiać i nabyć lokalne rękodzieło – piękny haft nasnuwany, koronki, wyroby ze słomy, z bibuły czy z papieru,
  • żeby poznać lokalne zabytki: zabudowania gospodarskie z XIX wieku i domy konstrukcji ryglowej w Kuklinowie, rzeźby ludowe wędrownego świątkarza, Franciszka Nowaka, a w pobliskim Kobylinie, zwanym pierwotnie Wenecją, późnogotycki kościół, zespół klasztorny franciszkanów, starą zabudowę czy zabytkowe cmentarze.

Zapraszają: Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu oraz Stowarzyszenie „KuKLINów”.

Estrada Folkloru odbywa się w ramach projektu „Muzykowanie naszą pasją” współfinansowanego przez Gminę Kobylin.

WSTĘP WOLNY

źródło : https://calisia.pl/estrada-folkloru-2023-w-kuklinowie,63104