„Przybysze z Planety Zangular” – Musical dla dzieci i młodzieży już 21 maja

153

„Przybysze z Planety Zangular” to widowisko słowno-muzyczne napisane i skomponowane dla młodego widza na zlecenie Łódzkiej Agencji Koncertowej, która zrealizowała je z rozmachem i licznymi efektami wizualnymi, wspaniałą muzyką, dobrym aktorstwem. Spektakl odbędzie się 21 maja o godz. 15.00 w auli Kampusu Akademii Kaliskiej przy ul. Poznańskiej 201-205. WSTĘP WOLNY!

źródło : https://calisia.pl/przybysze-z-planety-zangular-musical-dla-dzieci-i-mlodziezy-juz-21-maja-w-kaliszu,62318

Głównymi bohaterami tej historii są kosmici. Lądują oni na ziemi a raczej na scenie w Kaliszu, w poszukiwaniu pewnego tajemniczego elementu. Bez niego to właśnie umiera życie na ich planecie. Spotykają też na swojej drodze różnych ludzi. 

Czy dowiedzą się od nich, kto lub co stanowi tajemnicę brakującego elementu? Czy ich misja powiedzie się i uratują swoją planetę? Czy napotkani na Ziemi ludzie pomogą im rozwiązać ten problem? Czy może pozostaną z nami na Ziemi? 

Zobaczcie spektakl a dowiecie się sami! Zapewniamy, że miło i pożytecznie spędzicie czas.

Celem w życiu powinno być poszukiwanie wartości takich jak dobroć, serdeczność, miłość, chęć niesienia pomocy innym. Należy dbać o swoją planetę, szanować ją, nie śmiecić, nie hałasować.

Należy tolerować odmienność, a agresywność i gburowatość nie popłaca. Siła nauki jest wielka i może nam umożliwić podróże nie tylko po całym globie ale i na inne planety.

Libretto – Iwonna Buczkowska 

Muzyka – Marek Ostrowski i Arkadiusz Kupiecki

Choreografia – Anna Krzyżanowska 

Reżyseria – Róża Chrabelska

Czas trwania spektaklu 60 minut

Występują:

Karolina Stankiewicz – pani Milewska, handlarka, Marzenka

Tadeusz Płuciennik – dozorca, profesor Jan Jakub Odkrywalski

Ireneusz Pietras – policjant 

Piotr Nowak – zangul „RO”

Marek Wyrwicz – zangul „BETA”, chłopak