Weekendowa zbiórka odzieży w Galerii Amber i Tęcza – „Nie nosisz, do Galerii przynosisz”

156

Wiosna to dla wielu czas porządkowania garderoby – przyznaje się do tego niemal połowa Polaków (45%)*. Co zrobić z nadmiarem odzieży, szczególnie jeśli już jej nie nosimy? Według deklaracji, dla 80% Polaków najlepszym sposobem na pozbycie się niepotrzebnych ubrań jest ich oddanie. Okazja, by dać odzieży drugie życie nadarzy się już w ten weekend. W Galerii Amber i  Galerii Tęcza odbędzie się wielka zbiórka ubrań nadających się do dalszego użytku. Organizatorem akcji jest marka Ubrania Do Oddania, a partnerem EPP – zarządca Galerii Amber i Galerii Tęcza.

Dawanie ubraniom drugiego życia to nie chwilowa moda, a ważny trend, który wspiera coraz więcej konsumentów. Możliwości ponownego wykorzystania nieużywanej zawartości szafy jest wiele – Polacy najczęściej oddają ubrania do specjalnych pojemników (42%), rozdają rodzinie lub znajomym (34%) bądź sprzedają (27%). Co piąty badany zanosi odzież na zbiórki (22%) lub przekazuje organizacjom wspierającym osoby potrzebujące (21%).

Pierwszy dla Galerii weekend wiosny to świetna okazja, by przejrzeć garderobę, podzielić się nadmiarem ubrań, a przy okazji zrobić coś dobrego. Zbiórka ubrań w Galerii Amber i Galerii Tęcza potrwa od 24 do 25 marca. Nieużywaną odzież w dobrym stanie można przynosić do centrum w godzinach 13:00-20:00 do specjalnie oznakowanego stanowiska zlokalizowanego w pobliżu w Galerii Tęcza – sklepu Społem, w Galerii Amber przy scenie. Na miejscu hostessa będzie przyjmowała i ważyła ubrania. Dla osób, które we wskazanym terminie przekażą minimum 5 kg odzieży nadającej się do ponownego użytku, przygotowano kupony rabatowe uprawniające do 10% zniżki w 4F oraz 20% w przypadku marki Outhorn.

Udział w zbiórce to nie tylko szansa na wiosenne wietrzenie szafy, ale też realna pomoc. Jak pokazało badanie, dziewięć na dziesięć osób (89%) zgadza się ze stwierdzeniem, że oddawanie nienoszonej odzieży to sposób, by wesprzeć potrzebujących. Za każdy zebrany kilogram odzieży, marka Ubrania Do Oddania przekaże 1 zł na rzecz Fundacji Digital University, realizującej projekt Uniwersytet Sukcesu. To program edukacyjny, który wspiera młode kobiety w trudnej sytuacji życiowej i pomaga im rozpocząć pracę w branży IT z odpowiednim przygotowaniem merytorycznym.

Organizatorem zbiórki jest marka Ubrania Do Oddania, a partnerem głównym EPP, największy zarządca centrów handlowych w Polsce. Akcję wspierają też marki odzieżowe należące do spółki OTCF S.A. – 4F i Outhorn. Dobór partnerów był nieprzypadkowy – 4F od stycznia 2022 r. wdraża strategię 4F Change, w ramach której daje ubraniom drugie życie i przekazuje wsparcie finansowe Fundacji 4F Pomaga. Marka popularyzuje naprawy odzieży czy obuwia i odpowiedzialne korzystanie z nich, by mogły posłużyć jak najdłużej.

źródło : https://calisia.pl/weekendowa-zbiorka-odziezy-w-galerii-amber-i-tecza-nie-nosisz-do-galerii-przynosisz,61431