Warsztaty tańca i śpiewu ludowego Z PRZYTUPEM

317

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprasza 18 i 25 lutego na kontynuację Warsztatów tańca i śpiewu ludowego Z PRZYTUPEM. Na zajęcia warsztatowe dla młodzieży i dorosłych, na których będziemy uczyć się następnych tańców i śpiewek – zapraszamy od lutego do kwietnia 2023.

Uczestnicy poznają kulturę muzyczną i taneczną Wielkopolski. Zajęcia są podzielone na część teoretyczną, śpiewaną oraz przede wszystkim taneczną. Na warsztatach będzie trochę refleksji o tradycji regionu oraz dużo dobrej spontanicznej zabawy. Chcemy pokazać mieszkańcom Wielkopolski, jak piękny i wzruszający może być kontakt z dawną kulturą wiejską.

Warsztaty odbywają się w siedzibie CKiS przy ul. Łaziennej 6 w Kaliszu. Prowadzą je specjaliści z zakresu tańca i muzyki ludowej Anna i Krzysztof Rospondek z Kapeli z Kociny. Anna Rospondek jest wykwalifikowaną instruktorką tańca, absolwentką AWF, pedagogiem, animatorką kultury, bębnistką Kapeli z Kociny i śpiewaczką ludową. Krzysztof Rospondek jest skrzypkiem ludowym, pieśniarzem, założycielem i kierownikiem Kapeli i Zespołu z Kociny, animatorem kultury, współtwórcą oraz organizatorem działań promujących i integrujących kulturę tradycyjną Wielkopolski i Ziemi Kaliskiej.

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu
Łazienna 6, sala studio

Warsztaty w lutym:

18 lutego 2023 godz. 9:00-12:00 sala studio

25 lutego 2023 godz. 10:00-13:00 sala studio

Koszt warsztatów to 10 zł za zajęcia (kasa CKiS lub przed zajęciami).
Zgłoszenia do koordynatora – Anna Gałczyńska, Dział Artystyczny CKiS,
e-mail: a.galczynska@ckis.kalisz.pl, tel. 62 765 25 45 lub na miejscu.
Ilość miejsc jest ograniczona.

źródło: https://calisia.pl/warsztaty-tanca-i-spiewu-ludowego-z-przytupem,60796