Gdzie mieszka miłość – koncert karnawałowy

254

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprasza do Pałacu Książąt Radziwiłłów w Antoninie na koncert karnawałowy pt.: „GDZIE MIESZKA MIŁOŚĆ”. Wystąpią wokaliści Agnieszka Gabrysiak, Sylwia Nowicka, Zbigniew Macias oraz pianista Taras Hlushko. Koncert poprowadzi Krystyna Pietranek-Kulis.

foto Krzysztof Pałasz

foto Krzysztof Pałasz

GDZIE MIESZKA MIŁOŚĆ?… Nie tak łatwo odpowiedzieć na to pytanie, bo miłość nie czeka na specjalne miejsca, czy nadzwyczajne okazje. Może się zdarzyć zawsze i wszędzie, nawet podczas spotkania w salonie muzycznym Pałacu Książąt Radziwiłłów w Antoninie, gdzie 28 stycznia o godzinie 18:00 w tradycyjnym Koncercie Karnawałowym wystąpią znamienici artyści teatrów muzycznych Łodzi: Agnieszka GABRYSIAK – sopran, Sylwia NOWICKA – sopran, Zbigniew MACIAS – baryton i Taras HLUSHKO – fortepian.
Siła miłości jest wielka. Może ona pokonać różne przeszkody i zło, może mieć po prostu zbawienny wpływ na nasze życie, które dzięki niej nabiera kolorów i daje poczucie szczęścia. Pisano o niej tomy a mimo to jest nadal pojęciem nieuchwytnym. O tym właśnie będziemy śpiewać w programie polecanego Koncertu Karnawałowego, prezentując repertuar złożony z arii operetkowych, musicalowych songów, pieśni oraz światowych evergreenów muzyki popularnej Mamy nadzieję, że program, jaki proponujemy przyniesie Państwu miłe chwile odprężenia i uniesienia, które wyzwalają uśmiech do świata.
Piękne, wyszkolone głosy, profesjonalizm, znakomita prezencja i estradowy esprit, to tylko niektóre walory artystów, którzy uświetnią zapowiadany koncert. Wielką ich siła jest także wszechstronność repertuarowa i talent aktorski.


foto Krzysztof Pałasz

foto Krzysztof Pałasz

Agnieszka Gabrysiak, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi. Brała udział w wielu festiwalach, m.in. Wratislavia Cantans i Festiwalu im. J. Kiepury w Krynicy-Zdroju, w Międzynarodowym Konkursie Kameralnym w Enschede zajęła drugie miejsce. Na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi zadebiutowała w Porwaniu Sabinek, jako solistka tego teatru wystąpiła w wielu pierwszoplanowych rolach, m.in. Adeli i Rozalindy w Zemście nietoperza, Arseny w Baronie cygańskim, Hanny Glawari w Wesołej wdówce, Eurydyki w Orfeuszu w piekle, Wiktorii w Wiktorii i jej huzarze, tytułowej w Wielkiej księżnej Gerolstein, Gołdy w Skrzypku na dachu i Wdowy w Zorbie. Gościnnie występuje w wielu polskich teatrach muzycznych i filharmoniach, m.in. białostockiej, koszalińskiej i rzeszowskiej, z zespołem Teatru Muzycznego w Łodzi brała udział w tournées po Niemczech, Szwajcarii, Belgii, Austrii i Kanadzie. Współpracuje z Teatrem Sabat i fundacją Canto Pro Classica. Jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Grupa Teatralna Nota Bene. Uhonorowana tytułem Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Sylwia Nowicka jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi i Mistrzowskich Kursów Wokalnych prowadzonych m. in. przez Fiorenzza Cossotto oraz Teresę Żylis-Gara. Swoją zawodową karierę rozpoczynała w Teatrze Muzycznym w Łodzi, a po sześciu sezonach kontynuowała ją w Teatrze Muzycznym w Lublinie. W latach 2003-2005 współpracowała z Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu jako aktorka i instruktor emisji głosów. Kolejną sceną artystki stał się Teatr Wielki w Łodzi, gdzie do dzisiaj pracuje jako solistka i chórzystka jednocześnie prowadząc ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą biorąc udział w projektach Fundacji Dariusza Stachury oraz licznych okolicznościowych koncertach estradowych. Jako wokalistka czuje się swobodnie w różnych stylach muzyki; śpiewa folk i jazz. Współpracuje z niemiecką agencją „Theater im Schlossgarten”. W ostatnich latach artystka zajmuje się również trenowaniem głosów w Centrach Kultury Łodzi i Błonia koło Warszawy.


Zbigniew Macias, wieloletni dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi, juror konkursów muzycznych, reżyser. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, laureat wielu konkursów wokalnych, m.in. Festiwalu Arii i Pieśni im. Jana Kiepury w Krynicy, Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w `s-Hertogenbosch oraz Konkursu im. Marii Callas w Atenach. Artysta był solistą Opery Narodowej w Warszawie, Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery Śląskiej w Bytomiu, Opery Dolnośląskiej we Wrocławiu, Teatru Wielkiego w Poznaniu i Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Występował na prestiżowych festiwalach operowych: w Xanten w Niemczech, Bregenz w Austrii, Carcassonne we Francji, Wexford w Irlandii, Pekinie w Chinach oraz Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy. Repertuar śpiewaka obejmuje ponad pięćdziesiąt partii operowych, które wykonywał nie tylko w Polsce, ale też w całej niemal Europie: w Niemczech, we Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, Szwajcarii, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Danii, Rosji, Ukrainie, a także w Brazylii, Stanach Zjednoczonych, Chinach, Japonii i Republice Południowej Afryki. Z zespołem Opery Narodowej w Warszawie brał udział w nagraniach oper S. Moniuszki Halka i Straszny Dwór (złote płyty). Ponadto z zespołem Teatru Wielkiego w Łodzi uczestniczył w nagraniu opery Aida G. Verdiego, z zespołem Teatru Wielkiego w Poznaniu w operze Elektra M. Theodorakisa oraz z zespołem Teatru Roma w Warszawie w musicalu Koty A. Lloyda Webbera (kolejna złota płyta). Nagrał sześć płyt solowych: Opera Arias, Taki piękny wieczór…, Ballady żeglarskie, Kochałem panią, Od Bodo do Sinatry oraz Cztery Kultury w Muzyce. Jako reżyser jest autorem inscenizacji operetek F. Lehára: Kraina uśmiechu i Wesoła wdówka oraz musicali Skrzypek na dachu J. Bocka, Wonderful Town L. Bernsteina, rock-opery Jesus Christ Superstar A. Lloyda Webbera, a także dwóch najsłynniejszych musicali Claude-Michel Schonberga: Les Miserables oraz Miss Sajgon. Za inscenizację Jesus Christ Superstar otrzymał nagrodę im. Jana Kiepury dla najlepszego reżysera (2015 r.), zaś spektakle Les Miserables (2017 r.) oraz Miss Sajgon (2019r.)otrzymały prestiżową nagrodę Energia Kultury. Równie długa i zaszczycająca jest Liczba odznaczeń i wyróżnień artysty: rok 2002 – odznaka Zasłużony dla Miasta Łodzi, rok 2005 – z rąk Prezydenta RP Srebrny Krzyżem Zasługi, rok 2006 – Brązowy Medal Zasłużony Kulturze i Gloria Artis od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, rok 2012 – Medal Pro publico bono im. Sabriny Nowickiej oraz statuetka Ariona przyznana przez Związek Artystów Scen Polskich, rok 2018 – Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Taras Hlushko wyksztalcenie zdobywał w Drohobyczu (Ukraina) w Państwowym Liceum Muzycznym im.  Wiktora Barwińskiego a następnie w Narodowej Akademii Muzycznej im. Mykoły Łysenki we Lwowie uzyskując kwalifikacje  pianisty-kameralisty, akompaniatora, korepetytora, nauczyciela gry na fortepianie oraz pianisty-solisty. Pracował we Lwowie jako pianista-akompaniator na wydziale wokalno-aktorskim Narodowej Akademii Muzycznej im. M. Łysenki oraz w Teatrze Dramatycznym im. M. Zańkoweckiej, w Zurychu jako pianista Circustraum Conelli Show. Obecnie jest związany z Teatrem Wielkim w Łodzi, gdzie od roku 2011 jest pianistą- korepetytorem. A od sezonu 2021-2022 pełni funkcje kierownika pianistów-korepetytorów tej instytucji. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów artystycznych. W 2015 roku był pianistą-akompaniatorem na międzynarodowym konkursie sztuki wokalnej im. Ady Sari (Nowy Sącz). W kwietniu 2016 przygotowywał oraz wystąpił w premierze monodramu „La voix humaine” Francisa Poulenca w reż. Mai Kleczewskiej w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie. W 2019 wykonał V koncert fortepianowy Ludwiga van Beethovena w premierze baletowej “Cisza” (choreografia Ivan Cavallari, dyr. Michał Kocimski) w Teatrze Wielkim w Łodzi. Artysta z łatwością odnajduje się zarówno w repertuarze klasycznym, jak i w formach filmowo-musicalowych czy muzyce rozrywkowej. Aktywnie współpracuje z teatrami operowymi, dyrygentami i śpiewakami przy realizacjach spektakli operowych. Koncertuje między innymi z takimi artystami jak Małgorzata Walewska, Joanna Woś, Artur Ruciński. Występuje kameralnie oraz jako pianista-solista.


foto Krzysztof Pałasz

foto Krzysztof Pałasz

Krystyna Pietranek-Kulis – prowadzenie koncertu

Absolwentka PWSM w Łodzi. Dziennikarka radiowa i prasowa, popularyzatorka i animatorka życia muzycznego, autorka i współautorka książek o wybitnych postaciach ze świata muzyki, m.in. kompozytora Andrzeja Hundziaka i prof.Zygmunta Gzelli. Zasiada w gremiach jurorskich konkursów i przeglądów muzycznych. Zajmuje się działalnością prezenterską na festiwalach muzyki klasycznej i konfrontacjach sztuki estradowej oraz w koncertach filharmonicznych. Należy do najwierniejszych przyjaciół Antonina, gdzie od 36 lat prowadzi i relacjonuje w mediach koncerty Międzynarodowego Festiwalu „Chopin w barwach jesieni” oraz w minionych latach cykle koncertowe „Letniego Festiwalu Muzycznego”. Jako recenzent muzyczny i publicystka współpracowała m.in. z czasopismami: „ Odgłosy”, „Kultura i Biznes”, „Kalejdoskop Łódzki”, „Ruch Muzyczny”, „Chopin w świecie” , komentowała różne wydarzenia muzyczne w programach Radia i Telewizji Polskiej. W Radiu Łódź pełniła kolejno funkcje: Kierownika Redakcji Nagrań PR i TV, Kierownika Redakcji Orkiestry PR i TV w Łodzi p.d. H. Debicha oraz szefa Działu Muzycznego. Dzięki popularyzatorsko – edukacyjnej audycji „Lista Przebojów Muzyki Poważnej” udało jej się pozyskać wielu melomanów dla teatrów muzycznych i filharmonii. W latach 70-80 bardzo aktywnie współpracowała z Wytwórnią Filmów Fabularnych w Łodzi oprawiając muzycznie wiele pełnometrażowych obrazów oraz seriali telewizyjnych. Od r.2004 do związana z Filharmonią Łódzką im. A. Rubinsteina, gdzie do roku 2013 pełniła funkcję kierownika Działu Organizacji Widowni i Koncertów Kameralnych . Aktualnie prowadzi Artystyczną Agencję pod nazwą „CODA” ;w ramach tej działalności tworzy autorskie koncerty i cykle koncertowe, m.in. do roku 2019 Międzynarodowy Festiwal „Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie” w Łasku.

* Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie oraz nie zapewnia transportu na koncert.

źródło : https://ckis.kalisz.pl/wydarzenia/gdzie-mieszka-milosc-koncert-karnawalowy/?fbclid=IwAR0WOc2teL1etqrICn087W2Rag702IoJsssVjoMG1bn8SU8x0RqDfa8kKEw

Bilety można zakupić pod linkiem: https://kck.systembiletowy.pl/system_portal.php/repertoire.html?id=7651