Gmina zapewni przewoźników na miejsce MZK

421

W związku z bardzo wysokimi kosztami dopłat do transportu miejskiego Gmina zrezygnuje częściowo z usług na niektórych liniach MZK Ostrów Wielkopolski w naszej gminie, jednak absolutnie nie pozostawi mieszkańców gminy i miasta bez zabezpieczonych połączeń autobusowych. I tak w miejsce linii, które nie będą już zapewniane przez MZK będą przewoźnicy prywatni z niższymi cenami biletów niż dotychczasowe, lub w niektórych przypadkach takich samych, jednak na pewno nie wyższych.

„Zdecydowałem się zorganizować transport po naszej gminie na nowo – potwierdza burmistrz Jerzy Łukasz Walczak. Ważnym aspektem pewnej rewolucji transportowej było takie zorganizowanie transportu publicznego, aby została skomunikowana zdecydowana większość terenu gminy. W tym celu odbyłem konsultacje z radnymi, aby służyli nam swoją radą oraz pomocą. Nie bez znaczenia dla podjęcia takiej decyzji była także rezygnacja Kaliskich Linii Autobusowych z dotychczasowych linii, która pozbawiłaby mieszkańców dostępu do komunikacji publicznej. Z początkiem stycznia przyszłego roku powstanie pięć linii autobusowych- NS-1, NS-2, NS-3, NS-4 oraz 455 obsługujących teren gminy oraz docierających do Kalisza oraz
Ostrowa Wielkopolskiego. Autobusy kursować będą od poniedziałku do piątku, niektóre linie nawet dziewięć razy na dobę. Ilość obsługiwanych przystanków wyniesie ponad 70, co jest swojego rodzaju rewolucją na naszym terenie, gdyż powstaną połączenia,
które dotychczas nigdy nie funkcjonowały. Ceny biletów kształtować się będą na podstawie dwóch stref – za pierwszą zapłacimy
4 zł (dotyczy ona połączenia Ostrowa Wielkopolskiego z Nowymi Skalmierzycami) oraz strefę II przy stawce 6 zł (pozostałe
trasy). Wybrany przewoźnik honoruje wszystkie ustawowe ulgi. Zakupu biletu będzie można dokonać u kierowcy, a z czasem także zaopatrzymy się w wygodny bilet miesięczny. Szczegółowy oraz aktualny rozkład jazdy znajdzie się na stronie przewoźnika – www.czkalski.pl.” – informuje Burmistrz Jerzy Łukasz Walczak

Redaktor:

Monika Kaczmarek – Redaktor portalu BiskupiceOloboczne.pl