Podziękowania dla KGW Biskupice Ołoboczne oraz SKTMBO za udostępnienie wspaniałych przepisów kulinarnych dla potomnych pokoleń!

389

Księga Smaków powiatu Ostrowskiego doczekała się drugiego tomu. Jesteśmy zaszczyceni, że tak wiele wspaniałych przepisów w tym również bliskie sercu biskupczanom trafiły do tej Księgi. Praca nad przygotowaniem książki do publikacji trwała ponad rok. Początkowo były zbierane zgłoszenia instytucji, stowarzyszeń i kół wiejskich gospodyń na przepisy, które mogły by zostać opublikowane. Do wykonania tego projektu zgłosiło się wiele Kół Gospodyń Wiejskich oraz innych podmiotów z całego powiatu ostrowskiego. Nie zabrakło naszych wspaniałych Pań z KGW Biskupice Ołoboczne oraz SKTMBO, którzy dołożyli cegiełkę do tego dzieła przekazując najwspanialsze przepisy, które swój kulinarny kunszt zawdzięczają dawnym mieszkańcom naszej miejscowości. Często były to przepisy przekazywane pokoleniowo co sprawia, że są wyjątkowe, ale i co wspaniałe dzięki wydaniu ich w formie pisemnej w Księdze Smaku pozwolą się cieszyć kolejnym pokoleniom w naszym regionie. Z gminy Nowe Skalmierzyce swoje przepisy udostępniły : KGW Biskupice Ołoboczne, KGW Chotów, KGW Fabianów, KGW Gałązki Małe, KGW Gałązki Wielkie, KGW Gostyczyna, KGW Leziona, KGW Ociąż, KGW Skalmierzyce oraz Stowarzyszenie Kulturalne Teatr Misterium Biskupice Ołoboczne.
Księga Smaków Powiatu Ostrowskiego miała swoją premierę 4 grudnia. Serdecznie zapraszamy do jej zakupu, dla niejednej Pani Domu może okazać się wspaniałym prezentem na Święta.