Drugi tom „Księgi Smaków Powiatu Ostrowskiego” to kulinarne bogactwo i dziedzictwo smaków kultywowane od pokoleń i wzbogacane przez kolejne pokolenia.

393
źródło : https://www.facebook.com/StarostaRajski

Drugi tom „Księgi Smaków Powiatu Ostrowskiego” to kulinarne bogactwo i dziedzictwo smaków kultywowane od pokoleń i wzbogacane przez kolejne pokolenia. – To opowieść o ludziach z naszego powiatu, ich historie zamknięte w tradycyjnych smakach, a przede wszystkim obraz tego jak potrafią zintegrować się lokalne społeczności – mówi starosta Paweł Rajski. Dzisiaj wszystkie osoby tworzące projekt miały swoje małe święto podczas premiery wydawnictwa, którą zorganizował Powiat Ostrowski w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9.

Nad powstaniem książki czuwało Biuro Promocji Powiatu Ostrowskiego, ale same dania i kulinarne propozycje szeroko pojęte przygotowało ponad 70 podmiotów – głównie kół gospodyń wiejskich, ale także szkoły z terenu powiatu ostrowskiego czy stowarzyszenia, a nawet szpitalna kuchnia. Łącznie to ponad 670 osób.

Przepisy opatrzone wyjątkowymi fotografiami, za które odpowiedzialni byli Monika Gosławska, Zuzanna Jerzyk, Rafał Kaczmarew i Janusz Grzesiak, podzielone są na kategorie w zależności od pór roku, a także tematycznie dedykowane świętom – Wielkanocy i Bożemu Narodzeniu. Skład i graficzne opracowanie to dzieło wydawcy Tomasza Mielocha, a korekty językowej i merytoryczne podjęła się Małgorzata Juda-Mieloch.

„Księga Smaków Powiatu Ostrowskiego” będzie do nabycia w księgarni ostrowskiego wydawnictwa Republika Ostrowska przy ul. Kościelnej.

Ogromnie cieszymy się, że i nasze Gospodynie z Koła Wiejskiego w Biskupicach Ołobocznych dołożyły cegiełkę do tej Księgi i w ten sposób przemyciły historie smaku Biskupic Ołobocznych dla kolejnych pokoleń. Gratulujemy wszystkim którzy tworzyli Księgę Smaków Powiatu Ostrowskiego (tom 2) i zachęcamy do nabycia dziedzictwa kulturowego smaków naszego regionu.

źródło : https://wlkp24.info/jest-drugi-tom-ksiegi-smakow-powiatu-ostrowskiego-tlumy-na-premierze-foto/