Za nami Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

254

W dniu Wszystkich Świętych modliliśmy się na naszym cmentarzu w Biskupicach Ołobocznych podczas mszy świętej, za dusze naszych bliskich którzy odeszli. Był to też dzień pełen zadumy i wspominek naszych bliskich. W Kościele Katolickim Wszystkich Świętych to uroczystość ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie, natomiast dzień następujący po tym święcie zwany Dniem Zadusznych jest wyrazem przekonania o obcowaniu świętych, zmartwychwstaniu ciał, życiu wiecznym oraz skuteczności modlitwy wstawienniczej.

Jaka jest różnica między tymi dwoma świętami?

Wiele osób nie wie lub nie do końca rozumie, na czym polega różnica pomiędzy tymi dwoma dniami. Otóż 1 listopada, jak zresztą nazwa wskazuje, modlimy się za osoby, które zostały ogłoszone świętymi, a ich dusze są w niebie. Natomiast 2 listopada to uroczystość upamiętniająca pamięć wszystkich innych zmarłych, którzy do nieba jeszcze nie trafili.

A tak prezentowały się w tych dniach miejsca pamięci w Biskupicach Ołobocznych.

źródło: https://kobieta.onet.pl/warto-wiedziec/skad-sie-wziely-zaduszki-i-czym-roznia-sie-od-wszystkich-swietych/1pv35t9

Redaktor:

Monika Kaczmarek – Redaktor portalu BiskupiceOloboczne.pl