Koncert charytatywny „Bo świat to my!”

225

„Bo świat to my!” – koncert charytatywny pod takim tytułem odbędzie się w sobotę, 22 października, w Kościele Garnizonowym przy ulicy Kolegialnej w Kaliszu. Wydarzenie, którego celem jest zbiórka środków na rzecz Ukrainy, honorowym patronatem objął prezydent Kalisza.

Organizatorem koncertu „Bo świat to my!” 2.0 jest grupa wolontariuszy ze środowisk nauczycielskich, muzycznych i Lasów Państwowych, skupionych wokół Fundacji SANTANDER. – W wydarzeniu bierze udział młodzież i dzieci uzdolnione muzycznie z Polski i Ukrainy – informują koordynujący projekt. – Wykonawcy są uczniami polskich szkół z terenu Wielkopolski i Dolnego Śląska. Aranżacje muzyczne i akompaniament przygotowuje grupa profesjonalnych muzyków. Do projektu dołączyła również Państwowa Szkoła Muzyczna im. Henryka Melcera w Kaliszu, Szkoła Muzyczna Talent Studio oraz Fundacja CHOPS. Celem wydarzenia jest zbiórka pieniędzy przeznaczonych dla Ukrainy.

Koncert odbędzie się w Kościele pw. św. Wojciecha i św. Stanisława w Kaliszu (garnizonowym), przy Kolegialnej 2, w sobotę 22 października, o godzinie 19.00. – To druga edycja wydarzenia – informują organizatorzy. – Pierwsza odbyła się w czerwcu tego roku, w Bazylice św. Jadwigi w Trzebnicy. Zebrane środki zostały przekazane organizacji zajmującej się kursami języka polskiego dla ukraińskich nauczycieli.

Wydarzenie objął honorowym patronatem Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza. Wstęp na koncert jest wolny. Zbiórka środków będzie prowadzona przed imprezą i w trakcie jej trwania.

źródło : https://calisia.pl/koncert-charytatywny-bo-swiat-to-my-w-kosciele-garnizonowym-pomozmy-naszym-wschodnim-sasiadom,59046

Redaktor:

Monika Kaczmarek – Redaktor portalu BiskupiceOloboczne.pl