Sprawozdania z działalności Towarzystwa Śpiewu Lutnia z Biskupic Ołobocznych

262

Szanowni Państwo, w poprzednich artykułach przedstawiliśmy główne aspekty dotyczące powstania i działalności Towarzystwa Śpiewu Lutnia z Biskupic Ołobocznych. Obchody jubileuszowe, historia sztandaru czy informacje dotyczące spektakli teatralnych to najbardziej spektakularne wydarzenia z historii życia Stowarzyszenia.

Już od dzisiaj natomiast zaczniemy przedstawiać zachowane dokumenty sprawozdawcze oraz protokolarze zebrań. W tym miejscu należy wyrazić szczere podziękowania dla P. Józefa Kukułki Sekretarza ostatniego zarządu Lutni przed zawieszeniem jego działalności. Bowiem to Pan Józef przechował większość dokumentów, które teraz możemy publikować dla Państwa. Serdeczne podziękowania dla pozostałych osób, które udostępniły jakiekolwiek materiały czy fotografie dotyczące „Lutni”.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy posiadają dokumenty lub fotografie dotyczące Biskupic Ołobocznych (Biskupic Szalonych) , organizacji społecznych lub historii wioski o udostępnianie ich w celu zeskanowania i archiwizacji. Gwarantujemy zwrot oryginałów.

Grzegorz Wojciechowski

tel. 782607007

Sprawozdania przedwojenne

W kolejnym artykule przedstawimy sprawozdania z czasów działalności powojennej.

Redaktor:

Monika Kaczmarek – Redaktor portalu BiskupiceOloboczne.pl oraz max-dywanik.pl