V Wielkopolskie Święto Soi – Nowe Skalmierzyce

343

Wielkopolska Izba Rolnicza zaprasza na V Wielkopolskie Święto Soi – konferencję podsumowującą uprawę i zbiór soi na poletkach demonstracyjnych w gospodarstwie Pana Jana Chlasty w Nowych Skalmierzycach (powiat ostrowski).

Spotkanie odbędzie się 3 września 2022 r. w gospodarstwie Pana Jana Chlasty (ul. 1 maja 2, 63-460 Nowe Skalmierzyce). Najważniejszym elementem Wielkopolskiego Święta Soi będzie omówienie plantacji demonstracyjnych i prac, które zostały na nich wykonane. W tym roku plantacja demonstracyjna liczy ponad 13 ha. Na tym obszarze zasianych zostało 19 odmian soi. Pan Jan Chlasta opowie o doświadczeniach związanych z tegoroczną uprawą poszczególnych odmian. Wyniki obserwacji porównane zostaną z doświadczeniami z lat poprzednich.

Do udziału w Wielkopolskim Święcie Soi zapraszamy rolników zainteresowanych uprawą soi, firmy branżowe oraz przedstawicieli nauki i doświadczalnictwa. Patronat nad wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wielkopolskiemu Świętu Soi towarzyszy realizacja operacji “Nasze regionalne bogactwo na stoły! SOJA”, promującej produkty pochodzące od lokalnych producentów i przetwórców oraz Piknik Wieprzowy pn. „Smacznie i zdrowo z polską wieprzowiną”.

Wstęp wolny!

Dodatkowe informacje dotyczące wydarzenia można uzyskać w Biurze Powiatowym Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Ostrowie Wielkopolskim tel. 62 592 80 18, e-mail: wirost@wir.org.pl

źródło : https://www.facebook.com/WielkopolskaIzbaRolnicza/photos/gm.1158455448038279/5410072929055384