G. i M. Nowe Skalmierzyce pozyskała dofinansowanie na drzewa, które trafią również do Biskupic Ołobocznych.

432

Posadzą kolejne drzewa miododajne

To już kolejny raz, kiedy samorząd Nowych Skalmierzyc pozyskał z budżetu Województwa Wielkopolskiego dotację za zakup sadzonek drzew miododajnych.  Jest to 90-procentowa a zarazem maksymalna wartość możliwego dofinansowania wynosząca aż 20 tys. zł (na ogólny koszt 22.100,00 zł), co w praktyce oznacza, że za 85 młodych drzew Gmina zapłaci niewiele ponad 2 tys. zł.

W założeniu rośliny miododajne mają poprawić miejscowy ekosystem oraz pomóc bytowaniu, a co za tym idzie również w zwiększeniu populacji pszczół i innych owadów zapylających. 45 drzew, lipy oraz dęby, zasili Biskupice Ołoboczne, a 40 klonów miejscowość Węgry.

Akcja zakupu oraz sadzenia odbędzie się zwyczajowo jesienią, kiedy drzewa lepiej się przyjmują i ukorzeniają. W poprzednich latach robiono to w okolicy Światowego Dnia Drzewa, który przypada 10 października. 

Dzięki wcześniejszym dofinansowaniom z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w 2020 roku (kwota dofinansowania 18.000 zł) zasadzono 100 drzew we Węgrach, Gałązkach Małych, Mącznikach, Gostyczynie i Skalmierzycach, a w 2021 roku (kwota dofinansowania 19.800 zł) 80 drzew – w Fabianowie i Osieku.

źródło : https://noweskalmierzyce.pl/pl/news/posadza-kolejne-drzewa-miododajne

Redaktor:

Monika Kaczmarek – Redaktor portalu BiskupiceOloboczne.pl oraz max-dywanik.pl

Mateusz Wojciechowski – www.mateuszwojciechowski.pl