W Gostyczynie mają kolejny powód do radości.

1124

Kolejny powód do radości – tymi słowami otrzymane od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu dofinansowanie dla OSP Gostyczyna skwitował prezes tej jednostki a jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Nowych Skalmierzycach Jacek Łusiak.  Kwota 20 tys. zł wspomoże zakup sprzętu i wyposażenia strażnicy. Promesę na kwotę 20.000 zł prezes odebrał w dniu 13.07.2022 roku przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie podczas uroczystości, którą zorganizowano dla jednostek Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu całego województwa wielkopolskiego.

Dotacja pochodzi z programu pn. „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych. Część 2: Dofinasowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”, a wniosek konkursowy powstał przy wsparciu Urzędu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

Mieszkańcy Gostyczyny mają z czego się cieszyć, ponieważ to już kolejne dobre wieści finansowe, jakie płyną do nich w ostatnim czasie.  Zaledwie tydzień wcześniej, 06.07.2022 roku, okazało się, że wieś została tegorocznym beneficjentem programu samorządu Województwa Wielkopolskiego pn. „Pięknieje Wielkopolska Wieś”, na który Gmina i Miasto pozyskała 34.480 zł.

Magdalena Kąpielska

źródło: https://noweskalmierzyce.pl/pl/news/w-gostyczynie-maja-kolejny-powod-do-radosci