Gostyczyna oraz Strzegowa „wypięknieją”

533

Do puli pozyskanych przez Gminę środków dorzucamy kolejnych 84.480,00 zł, które otrzymaliśmy w ramach tegorocznej edycji konkursu Pięknieje Wielkopolska Wieś – poinformował Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak, który 06.07.2022 roku w Sieroszewicach w asyście przedstawicieli Grup Odnowy Wsi, m.in. wiceprzewodniczącej Rady Gminy i Miasta i zarazem sołtys wsi Strzegowa Renaty Nogaj, radnego Jacka Łusiaka, sołtysa wsi Gostyczyna Karola Pietrzaka a także kierownika Referatu Budżetu i Finansów skalmierzyckiego magistratu Przemysława Pławeckiego podpisał stosowne umowy dotacyjne z Wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim. To właśnie z samorządowego wojewódzkiego programu „Wielkopolska Odnowa Wsi” dofinansowane zostaną dwie inwestycje na terenie Gminy i Miasta.

Pozyskane na rzecz sołectwa Gostyczyna 34.480,00 zł wesprą działanie pn. „Zagospodarowanie terenu przy świetlicy we wsi Gostyczyna” – zakupione zostaną stoły i ławy do istniejącej już wiaty, a na placu zabaw zainstalowane zostaną dwa urządzenia siłowni zewnętrznej.

Z kolei 50.000,00 zł, które samorząd otrzymał na wniosek pn. „Nowe miejsce spotkań i rekreacji na terenie wsi Strzegowa”, przeznaczone zostaną na zagospodarowanie terenu przy tamtejszym stawie. Plany obejmują m.in. postawienie ławek parkowych z zadaszeniem, wytyczenie miejsca na ognisko czy montaż tablic edukacyjnych.

Jak powiedział Krzysztof Grabowski- program „Odnowa Wielkopolskiej Wsi” skierowany jest do […] miejscowości poniżej 5.000 mieszkańców. Chodzi o realizacje projektów związanych z upiększaniem miejscowości. Ze środków poprzednich edycji programu skorzystało już kilka wsi na terenie gminy i miasta – w Głóskach, Fabianowie, Chotowie, Skalmierzycach (Dąbek) oraz Śliwnikach powstały lub wzbogacono place zabaw i siłownie zewnętrzne, a Żakowice zyskały nową altanę i zagospodarowanie terenu wokół. 

Źródło : https://noweskalmierzyce.pl/pl/news/gostyczyna-oraz-strzegowa-wypieknieja

źródło : https://www.facebook.com/photo?fbid=458396259620543&set=pcb.458396472953855

Redaktor:

Monika Kaczmarek – Redaktor portalu BiskupiceOloboczne.pl oraz max-dywanik.pl

Mateusz Wojciechowski – www.mateuszwojciechowski.pl