Wybieracie się nad morze? Warto odwiedzić Festiwal Kwiatów Jadalnych – 16-17 lipca

373

Kwiaty ponownie zagoszczą na talerzach! W lipcu odbędzie się VII Kulinarny Festiwal Kwiatów Jadalnych w Ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy.

Tegoroczna edycja Kulinarnego Festiwalu Kwiatów Jadalnych odbędzie się w dniach 16-17 lipca w Ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy. W tym roku wydarzenie odbędzie się pod hasłem: W ogrodowej rezydencji jadalne kwiaty podano do stołu. Jak co roku, zgodnie z tematem przewodnim Festiwalu w Ogrodach Spectabilis zaprezentowany zostanie nowy ogród – Rezydencja Ogrodowa. Ogród ten zajmuje powierzchnię 500 m2 i składa się z dwóch ogrodowych przestrzeni: część sypialna z olbrzymim łożem, w którym to zamiast pościeli rośnie kobierzec jadalnych kwiatów.
Festiwal to wydarzenie łączące świat kuchni ze światem ogrodów.
Weekend Festiwalowy jak zwykle będzie obfitował w pokazy, prelekcje i wykłady.
Zagoszczą i nas specjaliści w swoich dziedzinach. Między innymi eksperci od hodowli i pielęgnacji roślin, którzy opowiedzą o tym, jak uprawiać kwiaty jadalne. Możecie również liczyć na porady ogrodnicze. Specjaliści z firmy Legutko rozwieją Wasze ogrodnicze wątpliwości i odpowiedzą na Wasze wszystkie pytania.
Plenerowe prelekcje poprowadzi dr hab. Agnieszka Krzemińska – kierownik Katedry Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Dr Agnieszka Krzemińska jest międzynarodowym sędzią florystyki, swoją wiedzą uświetni również pokazy florystyczne. Tematyka florystyki kulinarnej będzie towarzyszyła nam podczas całego festiwalu w dekoracjach stołów czy talerzy. Dodatkowo dla pasjonatów i miłośników florystyki przygotujemy warsztaty z plecenia wianków.
Obserwować będziecie mogli również mistrzów Carvingu oraz kucharzy na pokazach live cooking!
Te oraz wiele innych atrakcji i inspiracji, czekać będzie na uczestników VII Kulinarnego Festiwalu Kwiatów Jadalnych 16-17 lipca w godzinach 11:00 – 17:00.

Źródło : https://www.facebook.com/kulinarnyfestiwalkwiatowjadalnych

źródło : https://www.facebook.com/kulinarnyfestiwalkwiatowjadalnych/photos/pcb.3306989099627551/3306972762962518/
źródło : https://www.facebook.com/kulinarnyfestiwalkwiatowjadalnych/photos/3306702066322921
źródło : https://www.facebook.com/kulinarnyfestiwalkwiatowjadalnych/photos/3306702069656254
źródło : https://www.hortulus-spectabilis.com.pl/wydarzenia/412-kulinarny-festiwal-kwiatow-jadalnych-broszurka