Drodzy Rodzice przypominamy – od 1 Lipca trwa nabór wniosków na program „Dobry Start”.

332

Chociaż do powrotu uczniów do szkół pozostały dokładnie dwa miesiące, rodzice już od 1 lipca mogą składać wnioski o 300 zł na wyprawkę szkolną w ramach programu „Dobry start”. – Im wcześniej złożony wniosek, tym szybciej pieniądze trafią na konto i pozwolą pokryć wydatki związane z rozpoczęciem roku szkolnego. Nie warto zwlekać – zachęca minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

„Dobry start” to program, który pomaga odciążyć domowe budżety rodzin z dziećmi w wieku szkolnym w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. To jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł, które przysługuje na każdego ucznia do ukończenia 20. roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do ukończenia 24. roku życia.

Jak złożyć wniosek?

Wnioski o świadczenie w ramach programu „Dobry start” przyjmowane są wyłącznie online. Do dyspozycji rodziców i opiekunów są 3 kanały elektroniczne:

  • Portal Emp@tia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej
  • Platforma Usług Elektronicznych ZUS
  • Bankowość elektroniczna.

Nie będą nam potrzebne żadne dodatkowe zaświadczenia np. o dochodach – Dobry start przysługuje bez względu na wysokość zarobków.

Więcej szczegółów na stronie : https://www.gov.pl/web/rodzina/rodzicu-od-dzisiaj-zlozysz-wniosek-o-dobry-start?fbclid=IwAR05t0-jd0yO-KdiuYYCHOCiAJmUB1gaN84tHfEauAvtWveqJeQiE2sTQw8

źródło : https://www.facebook.com/photo/?fbid=348450760800868&set=a.105363258442954