„Program Rozwoju Obszarów Wiejskich w obiektywie” – trzecia edycja konkursu fotograficznego.

424

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich od wielu lat zmienia rzeczywistość mieszkańców licznych miejsc Wielkopolski, a projekty zrealizowane w ramach programu trwale wkomponowały się w krajobraz i codzienność naszego Regionu. Ogłoszony został nabór zgłoszeń w ramach konkursu fotograficznego „PROW w obiektywie – trzecia edycja”. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, zgłoszenia przyjmowane są do 19 sierpnia 2022 roku.

Trzecia edycja konkursu organizowana jest przez Regionalną Jednostkę Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Wielkopolskiego funkcjonującą przy Departamencie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Konkurs ma na celu promocję Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz 2007-2013, zwiększenie wiedzy społeczeństwa województwa wielkopolskiego na temat tych programów oraz popularyzację dziedzictwa kulturowego regionu i turystyki wiejskiej.

– Konkurs promujący efekty Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich pokazuje jak duże znaczenie na nasze życie mają Fundusze Europejskie. Prezentacja zrealizowanych projektów i inwestycji to doskonała forma przypomnienia społecznościom lokalnym, że w rozwoju ich „małych ojczyzn” uczestniczą programy Unijne. Uczestnicy konkursu mają okazję do zaprezentowania walorów swoich miejscowości oraz zmian jakie dokonują się w otoczeniu dzięki licznym inwestycjom w ramach Programów PROW. Na najlepsze prace wyłonione w poszczególnych kategoriach czekają atrakcyjne nagrody – mówi Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

zdjęcie autorstwa : Piotr Tomasz Mańczak – zdobywca I miejsca w poprzedniej edycji konkursu
źródło: https://calisia.pl/rozpoczela-sie-trzecia-edycja-konkursu-prow-w-obiektywnie,57425?lightbox_photo=0

Aby zaprezentować szeroki obszar na jaki wpływ mają Programy Rozwoju Obszarów Wiejskich wyznaczono pięć kategorii konkursowych: infrastruktura dofinansowana w ramach PROW 2014-2020 i PROW 2007-2013, krajobraz wiejski z lotu ptaka, zdjęcia wykonane podczas wydarzeń związanych z promocją dziedzictwa kulturowego regionu, turystyka na obszarach wiejskich oraz ujęcia prezentujące tradycyjne wielkopolskie dania.

zdjęcie autorstwa: Karoliny Szczepanik-Chojnackiej – zdobywczyni I miejsca w poprzedniej edycji konkursu
źródło : https://calisia.pl/rozpoczela-sie-trzecia-edycja-konkursu-prow-w-obiektywnie,57425?lightbox_photo=3

Każdy z uczestników może zgłosić maksymalnie dwa zdjęcia. Zgłoszone prace w formie elektronicznej zostaną ocenione prze Jury konkursu, które zostanie powołane przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Wyłonieni zostaną laureaci I, II i III miejsca oraz jedno wyróżnienie dla każdej kategorii konkursu. Łączna pula nagród w konkursie wynosi 25 tys. zł. Prace konkursowe w pięciu kategoriach tematycznych można zgłaszać do 19 sierpnia 2022 r. na adres mailowy: ksow@umww.pl.

Więcej informacji jest zawartych w regulaminie konkursu oraz na stronie https://wielkopolskie.ksow.pl/aktualnosc/konkursu-fotograficznego-prow-w-obiektywie-trzecia-edycja

Redaktor:

Monika Kaczmarek – Redaktor portalu BiskupiceOloboczne.pl oraz max-dywanik.pl

Mateusz Wojciechowski – www.mateuszwojciechowski.pl