Już 25 czerwca na terenie Gołuchowskiego Ośrodka Turystyki i Sportu odbędzie się festyn którego gwiazda będzie zespół BIG CYC. Wstęp wolny.
Wydarzenie zaplanowano na 25 czerwca. Wstęp na imprezę będzie bezpłatny. Gwiazdą wieczoru jest dobrze znany zespół BIG CYC. Najsłynniejsze piosenki tego zespołu to m.in. „Makumba” „Rudy się żeni”, „Dres”, „Facet to świnia” czy „Ballada o smutnym skinie”.
Zespół jest związany z naszym regionem, a dokładnie z Ostrowem Wielkopolskim za sprawą założyciela zespołu Jacka Jędrzejaka, który pochodzi właśnie z Ostrowa WKLP. Zespół powstał 1988 roku w Łodzi, a zadebiutował na Polskiej scenie muzycznej 1990 roku, w tym samym roku zespół wystąpił na Rockowym Festiwalu w Jarocinie z utworem „Ballada o smutnym skinie”.
BIG CYC to zespół, który jest na rynku muzycznym ponad 30 lat, znają go nasi dziadkowie i rodzice, nie można nie wspomnieć, że na stałe zapisał się w historii muzycznego punk rocka. Teksty piosenek Big Cyca w większości mają charakter satyryczny.
Skład Zespołu BIG CYC:
- Krzysztof Skiba – teksty, śpiew (od 1988)
- Jacek Jędrzejak „Dżej Dżej” – śpiew, gitara basowa, teksty (od 1988)
- Roman Lechowicz „Piękny Roman” – gitara (od 1988)
- Jarosław Lis „Dżery” – perkusja (od 1988)
- Piotr Sztajdel „Gadak” – instrumenty klawiszowe (od 1998)
- Marek Szajda „Maras” – gitara (od 2006)
Program:
18.00 – Start – prezentacja zespołów muzycznych
19.00 – Koncert Orkiestry Dętej OSP Kościelna Wieś
20.30 – Występ zespołu Kondor.300
22.00 – Występ zespołu BIG CYC
24.00 – Zabawa taneczna z zespołem Tygrysy Kórnika & DJ Mojito Messerschmitt

Redaktor:
Monika Kaczmarek – Redaktor portalu BiskupiceOloboczne.pl oraz max-dywanik.pl
Mateusz Wojciechowski – www.mateuszwojciechowski.pl