Gry i Zabawy dla dzieci na okres wakacji w Biskupicach Ołobocznych

572

Sołtys wraz z Radą sołecką i Stowarzyszeniem Kulturalnym Teatr Misterium Biskupice Ołoboczne zapraszają młodzież na spędzanie kreatywnie czasu w gronie rówieśników, przy grach i łamigłówkach.

Planszówki od wieków funkcjonują w naszej kulturze. Pierwsze z nich pojawiły się już 3500 lat p.n.e. w starożytnym Egipcie. Oczywiście na przestrzeni lat mocno ewoluowały, wydawnictwa tworzą coraz ciekawsze i piękniej wydane gry. Ale co jest w planszówkach takiego, że są istotne w rozwoju dzieci?

Czas spędzony przy planszówkach pozwala dzieciom rozwijać się intelektualnie i emocjonalnie. Stają się spostrzegawcze, kreatywne i bystre. Gry planszowe są nie tylko niesamowicie istotne w rozwoju dziecka, ale wpływają także korzystnie na budowanie trwałych więzi wśród rówieśników. Wprowadzenie dziecka w świat gier planszowych pomaga się skupić i uczy cierpliwości. W dzisiejszych czasach jest to szczególnie ważne, ponieważ wszędzie dookoła spotykamy mnóstwo „rozpraszaczy” np w smartfonach.

W każdą środę oraz piątek w godzinach 17:00-19:00 dzieci i młodzież może wspólnie grać i rywalizować w kreatywny sposób za pomocą gier planszowych na Sali Wiejskiej w Biskupicach Ołobocznych. Serdecznie wszystkich chętnych zapraszamy!

źródło : https://www.facebook.com/photo/?fbid=5354853514572475&set=a.253647164693161

Adres: Sala Wiejska – Ul. Ostrowska 3, 63-460 Biskupice Ołoboczne

Redaktor:

Monika Kaczmarek – Redaktor portalu BiskupiceOloboczne.pl oraz max-dywanik.pl

Mateusz Wojciechowski – www.mateuszwojciechowski.pl