Zapraszamy na konferencje: Wielkopolska konkurencyjna. Możliwości Rozwoju MŚP w Ostrowie Wlkp.

396

Wielkopolska konkurencyjna. Możliwości Rozwoju MŚP. Czyli jak polepszyć status prowadzonej działalności gospodarczej w Ostrowie Wielkopolskim. Zarządzanie przedsiębiorstwami w obliczu zmian wynikających z Polskiego Ładu, finansowa oferta dla MŚP na cele infrastrukturalne i obrotowe, planowane dotacje z puli funduszy europejskich dla Wielkopolski na lata 2021-2027 oraz rola lokalnych instytucji otoczenia biznesu we wspieraniu rozwoju regionalnych firm  – to tematyka bezpłatnej  konferencji w Ostrowie Wielkopolskim – we wtorek 21 czerwca, godz. 10.00.

Zapraszamy przedsiębiorców, przedstawicieli gmin i powiatów, instytucji otoczenia biznesu oraz osoby zainteresowane tematyką spotkania.

Miejsce konferencji: nKlub (dawny Klub Nauczyciela), ul. Królowej Jadwigi 10, Ostrów Wielkopolski.

Organizatorami są Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o. o. oraz Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim

PROGRAM:

10.00 Powitanie uczestników

Paweł Rajski | Starosta Ostrowski

Jakub Paduch | Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o.

10.30 Możliwości rozwoju MŚP i jednostek samorządu terytorialnego

Monika Łebedyńska, Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o.

11.00  Ostatnie zmiany podatkowe i ich wpływ na działalność gospodarczą

Remigiusz Pytlik, Krajowa Izba Doradców Podatkowych

12.00 Przerwa

12.20 Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027

Bartosz Nochowicz, Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Poznaniu  

12.50 Podsumowanie

13.00 Poczęstunek

Zgłoszeń można dokonywać za pośrednictwem formularza kontaktowego lub na adres promocja@wfr.org.pl.

Konferencje z cyklu Wielkopolska Konkurencyjna. Możliwości rozwoju MŚP na stałe wpisały się w pejzaż fachowego i merytorycznego wsparcia, jakiego Wielkopolski Fundusz Rozwoju, wspólnie z zaproszonymi ekspertami oraz partnerami, udziela biznesowi oraz jednostkom samorządu terytorialnego. Miejscem konferencji są miasta będące stolicami wybranych powiatów i są one dedykowane lokalnym przedsiębiorcom, a także samorządom. Uczestnicy tych wydarzeń zyskują nie tylko szansę bezpośrednich kontaktów i wspólnej dyskusji, lecz także (po wydarzeniu) pełną relację w postaci prezentacji omawianych przez prelegentów.

Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu jest spółką Samorządu Województwa Wielkopolskiego, działającą na rzecz rozwoju regionu i wsparcia finansowego MŚP i samorządu terytorialnego. Oferuje szeroki pakiet instrumentów finansowych, w tym oparte na preferencyjnych warunkach pożyczki, czy poręczenia. Z oferty skorzystało już dotąd ponad 4 000 podmiotów z województwa wielkopolskiego.