Motoserce 2022 – zebraliśmy 27 litrów krwi! Podsumowanie wydarzenia +obszerna galeria.

343

Motoserce 2022 to piękne wydarzenie, które na stałe zapisało się w sercach mieszkańców Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Bardzo się cieszę, że nasza społeczność potrafi się zebrać w szczytnym celu jakim jest oddawanie krwi, której w 2022 roku zebraliśmy aż 27 litrów. Serdeczne podziękowania w kierunku Iskra MC Poland, za organizację oraz umożliwienie naszej firmie dołożenia cegiełki w szczytnym celu. Jestem przekonany, że kolejne edycje na stałe zapiszą się w harmonogramie imprez naszej gminy – Mateusz Wojciechowski.

Dzisiejsze stadionowe „Motoserce” biło nie tylko dla miłośników jednośladów, ale również dla osób potrzebujących pomocy – oprócz zwyczajowego już poboru krwi prowadzono zbiórkę na leczenie chorej na SMA1 małej Jagódki. „Skutkiem ubocznym” tego naszego wspólnego pomagania były wyśmienita zabawa w rytmie koncertów, wystawa motocykli i aut, pojazdy militarne, moc atrakcji dla dzieci oraz liczne pokazy: ratownictwa medycznego i drogowego, jazdy trialowej czy psów obronnych. Cieszy, że takie akcje potrafią jednoczyć i wciągać do pomagania – w przedsięwzięciu Klub Motocyklowy Iskra wsparli bowiem liczni sponsorzy oraz organizacje społeczne, w tym nasi harcerze ze Szczep „Granica” im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach czy Stowarzyszenie Eudajmonia. Brawo! – Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.

11 czerwca po raz czternasty w całej Polsce, a dziesiąty w Nowych Skalmierzycach zabiło „Motoserce” – pod hasłem tym kryje się ogólnopolska akcja przeprowadzana przez motocyklistów zrzeszonych w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych, która ma na celu propagowanie idei honorowego krwiodawstwa i pobór krwi. Tym razem skalmierzycki klub „Iskra” MC Poland, który zorganizował przedsięwzięcie na terenie miejskiego stadionu, do swoich zamierzeń dołożył również zbiórkę na leczenie chorej na SMA1 małej Jagódki, a w przedsięwzięciu wsparli go liczni sponsorzy oraz organizacje społeczne, w tym Stowarzyszenie Eudajmonia czy harcerze ze Szczepu „Granica” im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach. Akcję współfinansował także samorząd Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce: – Cieszy, że takie akcje potrafią jednoczyć i wciągać do pomagania innych – powiedział obecny na festynie burmistrz Jerzy Łukasz Walczak – „skutkiem ubocznym” tego naszego wspólnego pomagania jest zaś wyśmienita zabawa oraz integracja mieszkańców, którzy przybyli tu całymi rodzinami.

Wśród atrakcji znalazły się m.in. parada i wystawa motocykli oraz aut, koncerty, pokazy: jazdy trialowej w wykonaniu Przemysława Kaczmarczyka, ratownictwa medycznego i drogowego a także psów obronnych, pojazdy wojskowe i militaria, tor gokartowy, stoisko fryzjerskie, konkursy dla dzieci, zamek dmuchany, malowanie twarzy, zagroda z alpakami itp.

Zabawę zakończono pokazem fajerwerków.

Autor: Magdalena Kąpielska – noweskalmierzyce.pl