Wandalizm na boisku szkolnym w Biskupicach Ołobocznych. Prosimy przestań!

2000

Jesteśmy dumni z wizytówki naszej wioski, jaką jest Szkółka Piłkarska oraz boisko, które na przestrzeni ostatnich lat zostało całkowicie odświeżone przez wkład i dobre serce działaczy oraz mieszkańców naszej miejscowości. Niestety z nieznanych nam powodów, komuś przeszkadza trud włożony w rozwój wsi.

W marcu próbowano spalić wiatę znajdującą się na terenie Szkoły Podstawowej w Biskupicach Ołobocznych, natomiast w ostatni weekend doszło do uszkodzenia słupków służących do naciągania siatek w bramkach naszego boiska. W efekcie planowany na jedenastego czerwca turniej piłkarski został odwołany przez sędziego. Jaki jest cel takiego nieprzemyślanego działania u agresora? Prosimy reagujcie na takie działania.

Przypominamy, że w innych miejscowościach dochodziło do podobnych sytuacji i często brak wyobraźni i wandalizm doprowadził do odpowiedzialności karnej. Chcemy tego uniknąć. Bądźmy odpowiedzialni społecznie i reagujmy na nieprzemyślane (albo przemyślane?) działania rówieśników, kolegów i koleżanek.

Jako portal biskupiceoloboczne.pl będziemy dążyć do stworzenia w naszej miejscowości wydzielonej przestrzeni, w której będzie można spędzać wolny czas, zrobić grilla i porozmawiać z rówieśnikami. Jednak aby to zrobić, dajcie proszę dobry przykład – utrzymując obywatelski porządek dla dobra ogółu mieszkańców wsi Biskupic Ołobocznych.