Zwiększamy bezpieczeństwo dla mieszkańców Biskupic Ołobocznych. Nowy chodnik na trasie Kościół – Cmentarz.

746

Prace nad modernizacją ul. Ostrowskiej w Biskupicach Ołobocznych dobiegają do końca. Obecnie prace skupiają się nad najbardziej niebezpiecznym miejscem tj. skrzyżowaniu z ul. Szkolną.

W celu bezpiecznego przejścia do szkoły wybudowana zostanie wysepka na przejściu dla pieszych. Ponadto z inicjatywy samorządu gminnego przede wszystkim dzięki życzliwości Andrzeja Balcerka, który bezpłatnie przekazał szeroki pas swojej działki na rzecz Gminy, powstaje 3-metrowa ścieżka łącząca cmentarz z kościołem parafialnym. Miejmy nadzieje, że nadchodzi koniec wielomiesięcznych utrudnień w ruchu drogowym, chociaż do remontu pozostaje jeszcze pozostały odcinek ulicy Ostrowskiej ze skrzyżowaniem ulicy Środkowej wraz z ulicą Bilczewską. Mamy nadzieje, że te prace uda się zakończyć w najbliższych miesiącach być może do końca roku.

Chodnik przy cmentarzu udogonieniem dla mieszkańców Biskupic Ołobocznych


Nie rozwiązany pozostaje nadal problem zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Ostrowskiej z drogą krajową nr 25, jest to najbardziej niebezpieczny punkt w sieci komunikacyjnej naszej miejscowości i najprawdopodobniej całej Gminy.

Autor: Grzegorz Wojciechowski, Radny wsi Biskupice Ołoboczne

Zdjęcia: Mateusz Wojciechowski – www.mateuszwojciechowski.pl