BAL SENIORA 2021 w Biskupicach Ołobocznych

863

Seniorzy świętują i po raz kolejny udowadniają, że tak fantastycznie, energicznie i radośnie jak oni, nie bawi się nikt. W sobotni wieczór 27 listopada br w Sali wiejskiej w Biskupicach Ołobocznych spotkało się ok 100 seniorów, by wspólnie świętować Dzień Seniora. Uroczysty bal organizowany z tej okazji przez Stowarzyszenie Kulturalne Teatr Misterium Biskupice Ołoboczne na stałe jest wpisane do kalendarza wielu biskupskich seniorów. Tu zawsze jest atmosfera, która czaruje. Niesamowita energia, uśmiechnięte twarze, radość, błysk w oczach i chęć do zabawy. A siwe włosy? Są atutem, a nie przeszkodą!
Uroczystość rozpoczęła się częścią oficjalną, sołtys przywitał uczestników balu na czele z najstarszym uczestnikiem 91 letnim Janem LEŚNIEROWSKIM oraz Zofią CIUPEK, Posłem na Sejm RP Tomaszem Ławniczakiem, Burmistrzem Gminy i Miasta Nowe Skalmerzyce Jerzym Łukaszem Walczakiem. Panią Minister Marlenę MALĄG reprezentował Dyrektor gabinetu politycznego Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej Piotr TRYBEK. Prezesem Stowarzyszenia Działkowców „KOLEJARZ” Jerzym Czempińskim. Witając gości sołtys a zarazem wiceprzewodniczący rady powiatu ostrowskiego Mirosław Nowacki w swoim wystąpieniu powiedział: ”Współcześni ludzie obawiają się starości. Boimy się drastycznych zmian w naszym ciele, pogorszenia stanu zdrowia i nieuniknionej śmierci. Starość coraz rzadziej postrzegana jest jako okres odpoczynku po aktywnie spędzonym życiu. Zbyt często przynosi z sobą problemy, które nie zawsze da się łatwo rozwiązać. Ludzie starsi nadal cieszą się jednak sporym poważaniem. W trudnych sytuacjach zwracamy się do nich po radę i obficie korzystamy z ich życiowej mądrości. Nic więc dziwnego, że postać sędziwego mędrca znalazła trwałe miejsce w światowej kulturze. Wrażliwość na osoby starsze jest istotną cechą cywilizacji. Cywilizacja będzie się rozwijała, jeśli potrafi szanować rozsądek, mądrość osób starszych.”
Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak przekazał życzenia dla zgromadzonych seniorów oraz wiązankę kwiatów dla najstarszej pani obecnej na balu, Pani Zofii CIUPEK;
W imieniu Rady Sołeckiej Radny Grzegorz WOJCIECHOWSKI przekazała wiązankę dla najstarszego mieszkańca Biskupic Ołobocznych pana Jana LEŚNIEROWSKIEGO. Minister Marlena MALĄG przekazała prezent dla najaktywniejszego seniora z Biskupic Ołobocznych Pani Pelagii WOLNIASZEK. Poseł na Sejm RP Tomasz Ławniczak w swoim wystąpieniu mówił o organizatorze którym jest prężnie działające Stowarzyszenie Kulturalne Teatr Misterium. Udany wieczór pośród biesiady, tańców i zabaw – takich, które integrują lokalną społeczność.
Organizatorem dnia Seniora jest SK TM BO współfinansowanie Urząd Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce w ramach programu: „Dzień seniora 2021”.
Pomagają nam:
• KGW;
• Firma TASOMIX Biskupice Ołoboczne;
• SM LAZUR Nowe Skalmierzyce;
• MAX DYWANIK Biskupice Ołoboczne;
• CUKIERNIA CARMEN Teresa JAŹWIEC – MASANÓW;
• Monika i Tomasz BIZACCY;
• Jadwiga i Henryk PAWLAK;
• Małgorzata i Piotr STAWSCY;
• Katarzyna i Mirosław NOWACCY;
• Agnieszka i Wojciech PAWLAK;
• Teresa i Jan STAWSCY.

Opis i zdjęcia z profilu fb Mirosława Nowackiego – sołtysa wsi Biskupice Ołoboczne LINK