100-lecie Klubu Sportowego Pogoń Nowe Skalmierzyce

2929

Sto to magiczna liczba. Każdy z nas życzyłby sobie takiego wieku, jubilatom śpiewamy więc gromkie sto lat! W przypadku instytucji, firm czy stowarzyszeń liczba ta także robi wrażenie. Cóż powiedzieć jednak o jednym z najstarszych klubów piłkarskich w kraju? Klub Sportowy Pogoń Nowe Skalmierzyce to dla wielu prawdziwa legenda i powód do dumy. Ileż to emocji dostarczali nam przez te lata piłkarze, którzy wylewają na murawie krew, pot i łzy? Ileż to pokoleń sportowców wychowało się na skalmierzyckim stadionie? Takich faktów nie da się ubrać w liczby. Z nieukrywaną radością świętowałem więc dzisiaj z Klubem 100-lecie istnienia, mogąc razem z przewodniczącym Rady Tadeuszem Orzechowskim wręczyć przedstawicielom Pogoni przyznany w tym roku Medal „Za Zasługi dla Ziemi Skalmierzyckiej”. Odznaczeń, wyróżnień, podziękowań oraz wzruszeń było dzisiaj dużo więcej. KS Pogoń Nowe Skalmierzyce

Powyższy tekst pochodzi z profilu Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce

Obchody 100-lecia KS Pogoń Nowe Skalmierzyce to znaczące wydarzenie dla kilku pokoleń społeczności miasta i gminy Nowe Skalmierzyce. 

Od kilkunastu lat również mieszkańcy naszej wioski, ale przede wszystkim dzieci i młodzież w sposób aktywny biorą udział w działalności klubu. Powstanie Szkółki Piłkarskiej Biskupice Ołoboczne w ramach KS Pogoń przyczyniło się w znaczący sposób do wzrostu aktywności fizycznej naszej młodzieży. 

Jak zaznaczono na obchodach jubileuszowych jest to możliwe w dużej mierze od ludzi i firm, które wspomagają działalność społeczną. Tasomix Grupa ForFarmers w osobie Roberta Sobczaka, jako główny sponsor szkółki piłkarskiej w Biskupicach Ołobocznych, a jednocześnie organizator turnieju Tasomix Cup jest wzorcowym przykładem relacji między przedsiębiorcami a mieszkańcami w naszym regionie. 

Współpraca oraz szeroko zakrojona pomoc ze strony Dyrektora Szkoły Podstawowej Pani Bożeny Walczak oraz Burmistrza naszej gminy, Jerzego Łukasza Walczaka zapewnia prawidłowe zaplecze do przyprowadzenia treningów i rozgrywek piłkarskich pod nadzorem Hubera Koteckiego, głównego trenera w naszej szkółce.

W trakcie obchodów wyrażono również podziękowanie dla Grzegorza Wojciechowskiego – właściciela firmy Max-Dywanik za pomoc sponsorską dla drużyny seniorów
KS Pogoń biorących udział- z dużymi sukcesami – w rozgrywkach III ligi piłki nożnej. 
Należy wspomnieć, że Pan Grzegorz był pomysłodawcą i współorganizatorem szkółki piłkarskiej w Biskupicach Ołobocznych.