Bezpłatny Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” dostepny przez kilka dni

477

Od dziś 7 września 2021 r. od godz. 12.00, na Głównym Rynku w Kaliszu będzie można zwiedzać Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”

W muzeum, w kameralnej przestrzeni stworzonej w specjalnym, rozkładanym samochodzie ciężarowym, ekrany i cyfrowe wizualizacje pozwolą „przeklikać” przez najważniejsze informacje historyczne. Holoboxy zaprezentują artefakty, które można będzie oglądać z wielu stron, podróż w czasie zapewnią gogle VR, a gospodarzem całej wystawy jest cyfrowo zrekonstruowany Józef Piłsudski, którego głos wita i żegna gości. Na ekspozycji dużo miejsca poświęcono kulturze, która jest integralnym elementem tożsamości narodowej, a połączenie tradycji i współczesności jest szczególnie obecne w specjalnie przygotowanej makiecie polskiego pawilonu z wystawy światowej w Paryżu w 1925 roku, w środku której umieszczono mobilną kamerę. Narracja multimedialnej ekspozycji prowadzi widza przez różne strefy. Każda z nich opowiada o pewnej sile, która połączyła rodaków i która przyczyniła się do polskiej niepodległości. Przez to też każda pokazuje inny aspekt pierwszych lat międzywojennej Rzeczypospolitej: Siła Symbolu, Siła Różnorodności, Siła Innowacyjności, Siła Historii, Siła Sztuki i Siła Przemiany.
Każdy przystanek w danym mieście to trzy dni na odwiedzenie mobilnego teatru. Zasady zwiedzania i godziny otwarcia prezentują się następująco:
Dzień 1: 12:00 – 18:00
Dzień 2: 10:00 – 18:00
Dzień 3: 10:00 – 16:00

Zdjęcie: Miasto Kalisz

Wstęp do muzeum jest bezpłatny, zapisy nie obowiązują. Zwiedzanie stref trwa około pół godziny, do których należy dodać jeszcze pół godziny na obejrzenie filmu VR. Wszyscy zwiedzający muszą stosować się do regulaminu korzystania z Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”.
Zwiedzanie jest możliwe przy zachowaniu obowiązujących zasad związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Goście powinni stosować się do poleceń personelu obsługującego Teatr.
Prosimy o zapoznanie się z pełnym tekstem zasad korzystania z Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”. https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2021/07/Zasady-korzystania-z-Wirtualnego-Teatru-Historii-„Niepodległa”.pdf(Link do innej strony)

Zdjęcie: Miasto Kalisz

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” jest swego rodzaju ukoronowaniem działań kulturalnych i sportowych, realizowanych zarówno na poziomie lokalnym jak i ogólnokrajowym, prowadzonych od 2017 roku w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa”, a wizyta na ekspozycji jest zaproszeniem do radosnego, wspólnego świętowania i jest jednocześnie przypomnieniem, że Niepodległa jest dla wszystkich. Miasto Kalisz współpracuje z „Niepodległą” od 2018 roku poprzez udział w wielu ciekawych projektach patriotycznych, organizowanych w naszym mieście.

Zdjęcie: Miasto Kalisz
Zdjęcie: Miasto Kalisz

Więcej informacji poniżej w linku: https://niepodlegla.gov.pl/niepodlegla-w-trasie/

Źródło: https://www.kalisz.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/wirtualny-teatr-historii-niepodlegla-juz-niedlugo-w-kaliszu,41522