Strona główna Aktualności Festyn Północ - Południe 2021 w Biskupice Ołoboczne

Festyn Północ – Południe 2021 w Biskupice Ołoboczne

PÓŁNOC GÓRĄ!!!
W niedzielę czwartego lipca br. odbył się już po raz 15 FESTYN RODZINNY PÓŁNOC – POŁUDNIE. Przez naszą wieś Biskupice Ołoboczne przepływa rzeczka „Struga” która dzieli naszą miejscowość na dwie części (Północną i Południową), mieszkańcy spotykają się na przełomie czerwca i lipca już od 2007 r na wspólnej biesiadzie aby rywalizować w różnych konkurencjach sprawnościowych. Po ciężkiej i bojowej rywalizacji zwycięzcami tegorocznego turnieju zostali mieszkańcy PÓŁNOCY.Nasze festyn uświetnili goście:
• Przedstawiciele placówki terenowej KRUS z Ostrowa Wielkopolskiego wraz z kierownikiem P. Dorotą Hurna. Którzy informowali uczestnikom wydarzenia wiedzą z zakresu BHP na wsi ( informacje szczególnie ważne w przededniu żniw). Pracownicy KRUS przeprowadzili również konkurs dla dzieci z ciekawymi nagrodami.
• Wiele radości przynieśli Policjantki i Policjanci z Powiatowej Komendy Policji z Ostrowa Wielkopolskiego którzy służyli informacjam z zakresu bezpieczeństwa oraz przeprowadzili znakowanie rowerów, co cieszyło się dużym zainteresowaniem.
• Urząd Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce zorganizował punkt Narodowego Spisu Powszechnego, gdzie wspaniałe i dzielne Panie pomagały naszym mieszkańcom aby spełnić swój obywatelski obowiązek.Nie mogło zabraknąć również druhów Ochotniczej Staży Pożarnej z Biskupic Ołobocznych którzy przyjechali swoim wozem bojowym „DENISEM”.Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczestników, były zamki dmuchane, ciasto i kawa, zabawa taneczna oraz loteria gdzie nagrodą główna był rower ufundowany przez firmę TASOMIX dużym zainteresowaniem cieszyły się żółte samochody zabawki TASOMIX.Organizatorem imprezy był Sołtys i Rada Sołecka wsi Biskupice Ołoboczne oraz Stowarzyszenie Kulturalne Teatr Misterium Biskupice Ołoboczne ( SK TM BO) współfinansowanie Urząd Gminy i miasta Nowe Skalmierzyce w ramach programu „Tradycja – Kultura – Tatr – Muzyka”.
Pomagali nam: Kolo Gospodyń Wiejskich z Biskupic Ołobocznych oraz OSP.Wsparli nasz FESTYN: TASOMIX, Spółdzielnia Mleczarska „LAZUR”, „FARMER” Fabianów, Spółdzielczy Bank Ludowy w Skalmierzycach, MAXDYWANIK.

Opis pochodzi z profilu Facebook sołtysa wsi Biskupice Ołoboczne Mirosława Nowackiego

Galeria

Nasi partnerzy

Najnowsze

Zapraszamy na 95 lat harcerstwa skalmierzyckiego – 19.09.2021r. Stadion Miejsko-Gminny

Już 19 września 2021r zapraszamy na Stadion Miejsko-Gminny w Nowych Skalmierzycach. Pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy i...

Projekt uchwały programu współpracy Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce z organizacjami pozarządowymi na 2022 rok

Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce informuje o przystąpieniu do opracowania projektu uchwały Program współpracy Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce z organizacjami...

Ogłoszenia parafialne 12.09 – 19.09.2021 w Biskupicach Ołobocznych

XXIV Niedziela Zwykła – Kościół pw. św. Bartłomieja Apostoła w Biskupicach Ołobocznych. Cykl mszalny: Niedziela12.09.20219.0011.00+Stefanie, Jana Pacynów, Agnieszkę, Władysława...