Kolejna duża inwestycja na boisku w Biskupicach Ołobocznych

1756

Nie tak dawno opisywaliśmy wam jakie prace zostały już wykonane na naszym boisku sportowym, a już możemy napisać o kolejnych dużych krokach poczynionych przez Gminę Nowe Skalmierzyce w celu unowocześnienia obiektu sportowego w Biskupicach Ołobocznych. Mowa o pozyskaniu dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego w ramach programu „Deszczówka”  w wysokości 50 tysięcy zł na wykonanie instalacji nawodnienia boiska wraz ze zbiornikami gromadzącymi deszczówkę. To fantastyczna wiadomość dla naszych sportowców, ponieważ ta inwestycja pozwoli poprawić jakość murawy.

Jak podaje serwis noweskalmierzyce.pl:
Godne warunki infrastrukturalne czy lokalowo-sanitarne to podstawa, którą musimy zapewniać naszym sportowcom. Jeszcze nie tak dawno cieszyliśmy się z oddania znajdującej się przy boisku w Biskupicach Ołobocznych „Szatni otwartej dla wszystkich”, którą zrealizowaliśmy przy współfinansowaniu środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a tu następne wspaniałe wieści – mówi burmistrz Jerzy Łukasz Walczak i dodaje, że Gmina uczyniła kolejny dobry krok dla tamtejszego środowiska sportowców. Inwestujemy bowiem nie tylko w mieście, gdzie grają kluby Pogoń, UKS Akademia Piłkarska czy Sokoły Droszew, ale i w innych miejscowościach, bo nasz stadion wręcz „pęka w szwach”.

Dobrą wiadomością dla wszystkich sportowców trenujących na boisku w Biskupicach Ołobocznych jest zaś to, że Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce pozyskała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w ramach programu „Deszczówka”  w wysokości 50 tysięcy zł na   wykonanie  instalacji nawodnienia boiska wraz ze zbiornikami gromadzącymi deszczówkę. Stosowna umowa z reprezentującym samorząd wojewódzki wicemarszałkiem Krzysztofem Grabowskim została podpisana w drugiej połowie października br.

System nawadniania boiska będzie się składał z 20 zraszaczy – 14 sektorowych zostanie zamontowanych około 1 m od linii bocznych boiska, a 6 pełnoobrotowych bezpośrednio w płycie. Zraszacze zostaną podzielone na 10 sekcji sterowanych automatycznie. System zasilany będzie wodą deszczową  gromadzoną w zbiornikach o pojemności 30m3. W ramach środków własnych poza zadaniem Gmina zabezpieczy alternatywne źródło zasilania zbiorników ze studni znajdującej się przy boisku.

Nie mogę doczekać się oddania inwestycji, której zakończenie przewidziano na  30.11.2020 roku – mówi burmistrz. Cieszy mnie nie tylko sam przewidywany efekt, ale i to, że w tak ważnej dziedzinie jak sport wspiera nas Urząd Marszałkowski. Wysokość dotacji przy budowie kontenera szatniowego wyniosła ponad 77 tysięcy złotych, teraz na nawodnienie otrzymaliśmy kolejne 50 tysięcy, co stanowi 70 % kosztów inwestycji. Wierzę, że tym sposobem nasza infrastruktura sportowa zapewni młodym ludziom komfort treningów, ostatnie miesiące zaś pokazują, że mamy w kogo inwestować, bo co rusz nasi mieszkańcy zdobywają kolejne trofea na ważnych imprezach sportowych regionu, a nawet  kraju.

Autorka wpisu na noweskalmierzyce.pl Magdalena Kąpielska

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.