Uroczyste wręczenie Medalu „Za Zasługi dla Ziemi Skalmierzyckiej”

1679

24 lipca w Starym Kinie odbyła się sesja Rady Gminy. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną przybrała nieco skromniejszy wymiar niż w latach poprzednich. W uroczystości udział wzięli Poseł na Sejm RP Tomasz Ławniczak, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Andrzeja Pichet, władze samorządowe, dyrektorzy szkół, kierownicy jednostek organizacyjnych, kierownicy urzędu oraz sołtysi.
Podczas wydarzenia uchwałami Rady Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce odbyło się uroczyste włączenie nowych osób do zaszczytnego grona Kawalerów Medalu „Za Zasługi dla Ziemi Skalmierzyckiej”. Tegoroczny wybór nie był kwestią przypadku. To w tym roku właśnie przypada 30-lecie odrodzenie się samorządu terytorialnego w Polsce, z którym ci Panowie są silnie związania od bardzo wielu lat. W takich słowach podsumował uchwałę burmistrz Jerzy Łukasz Walczak: „Chcę w dobitny sposób powiedzieć o ludziach, którzy złotymi zgłoskami wpisali się w historię 30-lecia odrodzenia się samorządu. To właśnie oni – nasi tegoroczni kawalerowie – samorządowcy z „krwi i kości”, prawdziwi społecznicy, którzy fundamenty tej samorządności tworzyli, a następnie ją rozwijali, do dzisiaj pozostając na tym polu aktywnymi i pełnymi pasji”­.

Medal „Za Zasługi dla Ziemi Skalmierzyckiej” przyznawany jest od 1995 roku. Nagrodę od tego czasu nadaje się jako wyróżnienie honorowe w uznaniu za zasługi dla Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Obdarowanym można zostać tylko raz za życia lub po śmierci. W tym roku są to 3 osoby.

Paweł Rajski – pochodzący z Ociąża starosta z 10 letnim stażem, działa na rzecz kultury i szkolnictwa. Do jego zasług możemy zaliczyć bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, remont dróg powiatowych i rozbudowę szpitala.
Kazimierz Sipka – długoletni radny, przewodniczący czterech kadencji Rady Gminy oraz społecznik.
Józef Marciniak – Sołtys od 30 lat, wieloletni radny, prezes OSP Ociąż i wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego OSP.

Kilka zdjęci z uroczystej sesji Rady Gminy:

Źródło: noweskalmierzyce.pl i post FB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię