Historia powstania Szkółki Piłkarskiej w Biskupicach Ołobocznych

1166

Opisując teraźniejszą działalność Szkółki Piłkarskiej w Biskupicach Ołobocznych należy się cofnąć o co najmniej 50 lat aby zrozumieć zamiłowanie mieszkańców naszej wioski do piłki nożnej. To w latach 70-tych na fali sukcesów polskiej reprezentacji w piłce nożnej powstawały mniej lub bardziej zorganizowane grupy młodzieży zamiłowanej w tym sporcie. Prawie każdy chłopak chciał grać jak Lato, Szarmach czy Tomaszewski.

W tych latach również w Biskupicach Ołobocznych powstało równocześnie kilka drużyn, które rywalizowały w lokalnych rozgrywkach. Ukoronowaniem społecznego zaangażowania wielu mieszkańców było powstanie Ludowego Zespołu Sportowego „Zwycięstwo”, który odnosił znaczące sukcesy w rozgrywkach ligowych różnego szczebla oraz wybudowanie w czynie społecznym szatni przy boisku szkolnym.

Mimo tłumu kibiców, który zbierał się na każdym meczu naszej drużyny i zapału wielu działaczy, nie udało się przeciwstawić komercjalizacji sportu, która spowodowała zawieszenie działalności klubu. Ciągle żywe wspomnienie oraz sugestie mieszkańców przyniosły efekt w postaci idei zorganizowania szkółki piłkarskiej dla dzieci i młodzieży.

Osobiste relacje między Mateuszem Wojciechowskim oraz Hubertem Koteckim (ówczesnym trenerem w klubie Piast Czekanów) pozwoliły na rozpoczęcie prac związanych z otwarciem miejsca do szkolenia młodych piłkarzy, które następnie dzięki ogromnemu zaangażowaniu Prezesa KS Pogoń Nowe Skalmierzyce Bernarda Spasowskiego oraz firmy Max-Dywanik w osobie Grzegorza Wojciechowskiego zaowocowało powstaniem szkółki piłkarskiej. W tym miejscu również należy podziękować Pani dyrektor Bożenie Walczak za dużą pomoc oraz udostępnienie boiska szkolnego, jak również sali sportowej do przeprowadzania ćwiczeń i rozgrywek.
Nowy trener naszych piłkarzy Hubert Kotecki rozpoczął treningi 27 września 2016 r.. Po tygodniu od rozpoczęcia działalności zgrupowanie liczyło już 50 dzieci i młodzieży. Zebrało się tyle osób, że można było utworzyć 2 grupy – młodszą i starszą. Ta pierwsza mogła się przetestować na sparingu w hali w Ostrowie Wielkopolskim już 16 listopada 2017. Przez cały ten czas wszelkie działania sponsorowała firma Max-Dywanik.

Pierwszym ważnym turniejem, na który udali się nasi sportowcy był „Turniej Anioły” w Szczurach i od razu pokazaliśmy na co nas stać. Zajęliśmy 1 miejsce w kategorii młodzik młodszy. Kolejnym ważnym krokiem w rozwoju Szkółki Piłkarskiej w Biskupicach Ołobocznych było pozyskanie w 2018 roku sponsora tytularnego – firmę Tasomix. Wtedy też rozpoczęły się cykliczne turnieje TASOMIX CUP, które okazały się bardzo rozpoznawalnymi w całej południowej Wielkopolsce. W tym roku odbędzie się III edycja. 8 września 2018 rozegraliśmy pierwszy mecz ligowy juniora młodszego, który wygraliśmy 2:0 z Unią Szymanowice. Nasi juniorzy w pierwszym roku zajęli 4 miejsce na 10 drużyn i był to najlepszy ich wynik.

Największe osiągnięcia naszej szkółki
1 miejsce w turnieju Anioły ( młodzik młodszy )
3 miejsce w turnieju TASOMIX CUP w 2018 ( młodzik młodszy )
4 miejsce w turnieju w Opatówku 2018 ( młodzik młodszy )
5 miejsce w turnieju KROTOSZYN CUP w 2020 ( młodzik młodszy )
3 miejsce w turnieju Liskowie ( młodzik młodszy )
4 miejsce w turnieju TASOMIX CUP w 2019 ( młodzik )

W 2019 założyliśmy nową grupę dziecięca Grupę Skrzat.
Mamy na dzień dzisiejszy 3 grupy młodzieżowe:
– junior starszy 2002 i młodsi
– trampkarz 2006 i młodsi
– skrzat 2013 i młodsi
W tym roku rozpoczął się także nabór do sekcji żeńskiej, o czym przeczytacie tutaj: LINK

Głównymi sponsorami naszej szkółki są 3 firmy
TASOMIX
Max-Dywanik
CalDrew

Na zakończenie zwracamy się z prośbą do wszystkich działaczy i sympatyków LZS Zwycięstwo o wysyłanie i udostępnianie nam wspomnień, fotografii lub dokumentów w celu opracowania historii powstania i działalności klubu, który w tak znaczący sposób zapisał się w życiu naszej miejscowości.

Relacja napisana na podstawie rozmowy z Hubertem Koteckim i Grzegorzem Wojciechowskim

Galeria: